Premiera „Antygony” już wkrótce. Zofia de Ines o kostiumach…

Trwają intensywne przygotowania do premiery „Antygony” w reżyserii i scenografii Leszka Mądzika. Nad kostiumami pracuje Zofia de Ines.

– Kostiumy do „Antygony”, nad którymi pracuję, to współczesne rzeźby tworzone z tkanin poddanych rozległej obróbce – mówi. – Są rodzajem bryły, ale tworzonej z myślą o interpretacji postaci. To formy abstrakcyjne, rzeźbione w materii, począwszy od tonacji pustyni, piasku, poprzez szarości do czerni. Z delikatnym dodatkiem czerwieni u Kreona i Eurydyki – jako symbolu władzy. Pracując nad kostiumem dla teatru Leszka Mądzika trzeba pracować nad fakturą, bo w jego teatrze nie ma pełnego światła. Drapowanie, gniecenie, to ważne czynności, ponieważ światło pięknie rozprasza się na krawędziach. To jest poezja. Należy odejść od kostiumu współczesnego. Brak tu spodni, butów, jakiegokolwiek elementu, który mógłby sugerować jakiś konkretny czas. W „Antygonie” kostium to przede wszystkim bryła.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.

 

FINAŁOWA PIĄTKA 17. KONKURSU O GDYŃSKĄ NAGRODĘ DRAMATURGICZNĄ 2024

„Błękitne oczy pełne miłości” Tomasza Mana, „Pierwsze razy” Marii Wojtyszko, „Tęsknię za domem” Radosława Maciąga, „Trylogia na Smutne Czasy” Małgorzaty Maciejewskiej, „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” Piotra Rowickiego wśród najlepszych sztuk GND 2024!!!