Premiera „Seks, prochy i rock and roll”

27 maja premierowe wystawienie monodramu Erica Bogosiana „SEKS, PROCHY I ROCK and ROLL”. Trudnego zadnia zmierzenia się z głośnym, wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach tekstem sztuki Bogosiana podjął się aktor Teatru Miejskiego Grzegorz Wolf. Reżyserem spektaklu jest Ula Kijak, scenografię przygotowuje Joanna Siercha a muzykę Grzegorz Guziński i Patryk Stawiński.
Czy w opętanym przez konsumpcjonizm i paradoksy współczesnym świecie możliwy jest Superbohater, który nas ocali? Autorzy spektaklu zainspirowani bohaterami kreskówek i komiksów, w których na wszelkie zło dobry jest jeden czy drugi przysłowiowy „superman”, powołują do życia swojego protagonistę. Był on trybikiem w tej machinie – teraz postanawia obnażyć jej absurdy posługując się zjadliwą parodią. Podobnie jak Bogosian, realizatorzy odwołują się do punkowej ideologii niezgody. Idą jednak o krok dalej, pytają bowiem: czy rzeczywiście Punks not dead? Czy ten bunt krzyczący światu w twarz jak bardzo jest zły to sposób na ocalenie? Czy to nie naiwny romantyzm? Co dalej?
Czy w miejsce buntu i wściekłości jest możliwy jakiś plan B, jakaś alternatywa, jakiś program pozytywny…?

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.