Premiera studencka „Pułapki”

Premiera studencka „Pułapki” i teatralne lekcje polskiego do spektaklu dla młodzieży szkół średnich

Drodzy Nauczyciele! Pragniemy Was zachęcić do wybrania się z uczniami na ostatnią przed wakacjami premierę studencką. 10 maja o godzinie 18:00 gramy dla Was „Pułapkę” Tadeusza Różewicza w reżyserii Krzysztofa Babickiego, zaś po spektaklu zapraszamy na spotkanie z naszymi aktorami i reżyserem.
„Pułapka” to fascynujący i wielowątkowy dramat, rozpięty na biografii Franza Kafki – jednego z najoryginalniejszych twórców XX wieku, przedstawiający człowieka rozdartego między byciem artystą a funkcjonowaniem w banalności życia codziennego, człowieka, który jak wielu z nas w nieuświadomiony sposób wpada w przeróżne pułapki.

Terminy grania spektaklu: 7, 10, 13 i 14 maja. Bilety do nabycia w kasie teatru lub online.

Dodatkowo chcemy zaoferować klasom, które obejrzą nasze przedstawienie możliwość udziału w teatralnej lekcji polskiego, prowadzonej przez naszą pedagog teatru Annę Zalewską-Uberman, podczas której w oparciu o plakat, projekty scenograficzne i kostiumowe, zdjęcia etc. porozmawiamy o problematyce i scenicznym kształcie „Pułapki” granej na deskach naszego teatru.

Teatralne lekcje polskiego to nowość w naszej ofercie edukacyjnej. Trwające 60 minut spotkanie ma na celu przybliżenie uczestnikom sztuki teatru, stworzenie przestrzeni do dyskusji o spektaklu i doskonalenie narzędzi interpretacyjnych. Lekcja trwa 60 minut i jest wliczona w cenę biletu na spektakl. Terminy są ustalane indywidualnie z nauczycielem zgłaszającym udział grupy w spotkaniu.

Najnowsze aktualności