PREMIERY STUDENCKIE

PREMIERY STUDENCKIE, NAUCZYCIELSKIE I SPOTKANIA Z ARTYSTAMI W NOWYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2011/2012.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni w nowym sezonie artystycznym 2011/2012 zaprasza na kolejne premiery studenckie. Otwieramy swoje drzwi specjalnie dla uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i innych miłośników sceny, którzy będą mogli obejrzeć nasze najnowsze produkcje teatralne, a po premierze porozmawiać z twórcami spektakli o teatrze i nie tylko!
Ze względu na duże zainteresowanie widzów premierami studenckimi i spotkaniami z twórcami, dodatkowo postanowiliśmy zaproponować Państwu udział w premierach nauczycielskich.

Już w listopadzie zapraszamy naszych widzów na spektakl
ROCK’N’ROLL Toma Stoppard’a w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Terminy:

8 listopada, godz. 19:00 – premiera nauczycielska. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami, które poprowadzi Krzysztof Babicki, reżyser spektaklu i Dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

9 listopada, godz. 19:00 – premiera studencka. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami, które poprowadzi Paweł Huelle, kierownik literacki Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Spotkania z artystami będą odbywały się w Foyer naszego teatru. Wstęp wolny.

Rezerwacji biletów, na premiery nauczycielskie i studenckie przyjmowane są w kasie Teatru: (058) 660 59 46.
Do zakupu biletów, w cenie 20 zł są upoważnieni wszyscy, za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej.

ROCK’N’ROLL Toma Stopparda to głośna sztuka brytyjskiego dramaturga i scenarzysty, zdobywcy Oscara za scenariusz do filmu „Zakochany Szekspir”, jest epicką opowieścią o trzydziestu latach XX-wiecznej Europy. Historia, polityka, namiętność towarzyszące bohaterom, żyjącym po dwóch stronach Żelaznej Kurtyny, przeplatają się z historią muzyki rockowej. Współbohaterami sztuki są najgłośniejsze utwory z tamtych lat, wykonywane przez prawdziwe gwiazdy: The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, The Velvet Underground, The Doors, czy Boba Dylana.
Sztuka opowiada o tym, jak muzyka i miłość obalają mury, a jej gdyńska wersja została wzbogacona przez autora o wątki związane z historią Polski i Trójmiasta.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.