„Rock’n’roll” – premiera już 5 listopada!

Tom Stoppard
ROCK’N’ROLL
w przekładzie Elżbiety Woźniak
Reżyseria: Krzysztof Babicki
Scenografia: Jagna Janicka
Kostiumy: Sławomir Smolorz
Światła: Marek Perkowski
Asystent reżysera: Andrzej Redosz
Premiera: 5.11.2011

8 listopada, godz. 19:00 – premiera nauczycielska. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami, które poprowadzi Krzysztof Babicki, reżyser spektaklu i Dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

9 listopada, godz. 19:00 – premiera studencka. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami, które poprowadzi Paweł Huelle, kierownik literacki Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Rezerwacji biletów, na premiery nauczycielskie i studenckie przyjmowane są w kasie Teatru: (058) 660 59 46. Do zakupu biletów, w cenie 20 zł są upoważnieni wszyscy, za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Głośna sztuka brytyjskiego dramaturga i scenarzysty, zdobywcy Oscara za scenariusz do filmu „Zakochany Szekspir”, jest epicką opowieścią o trzydziestu latach XX-wiecznej Europy. Historia, polityka, namiętność towarzyszące bohaterom, żyjącym po dwóch stronach Żelaznej Kurtyny, przeplatają się z historią muzyki rockowej. Współbohaterami sztuki są najgłośniejsze utwory z tamtych lat, wykonywane przez prawdziwe gwiazdy: The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, The Velvet Underground, The Doors, czy Boba Dylana.
Sztuka opowiada o tym, jak muzyka i miłość obalają mury, a jej gdyńska wersja została wzbogacona przez autora o wątki związane z historią Polski i Trójmiasta.

Najnowsze aktualności