Rodzina Babickich czyta dzieciom

30 lipca o godzinie 12:00, w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie odbędzie się piąte spotkanie z cyklu „Rodzinne czytanki nad morzem” pod hasłem: „Animals Wow. Poznaj z nami świat zwierząt”. Książkę Zofii Staneckiej „Basia i upał w Zoo” przeczytają Monika i Krzysztof Babiccy z córką Julią.

„Basia chodzi do przedszkola. Ma tam koleżanki i kolegów, bawią się w różne (nie zawsze grzeczne i czyste) zabawy. Ale czasem Basia jest w domu. I nudzi się potwornie. Nawet w zoo potrafi być nudno, zwłaszcza gdy zwierzęta chowają się w różnych zakamarkach, szukając skrawka cienia. No, chyba że się ma takiego Tatę, który wszystko potrafi wyjaśnić, kupi lody, a potem zaprowadzi do słonia pryskającego kropelkami wody ze słoniowej trąby. A na koniec jeszcze kupi żółwia (po którym trzeba sprzątać, ale to zupełnie inna historia…)”.

Mamy nadzieję, że powyższy fragment recenzji (Iwona Hardej: ( http://www.instytutksiazki.pl/ksiazki-detal,literatura-polska,3210,basia-i-upal-w-zoo.html) zachęci Was do odwiedzenia Sceny Letniej w Orłowie, a w przyszłości, poznania bardzo ciekawej i godnej polecenia serii książek o rezolutnej Basi.

Po czytance najmłodsi wezmą udział w warsztatach teatralnych i wraz z nami stworzą mapę Zoo.

Dodatkowo, na wszystkich małych uczestników czytanek czekają niespodzianki ufundowane przez Fabrykę Czekolady „Bałtyk”, Opec, Port Gdynia, Trefl S. A i Ziaja.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie !

Teatr Miejski realizuje akcję w ramach projektu edukacyjnego Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”.

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.