RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM

teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Podobnie jak w ubiegłych latach, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, włącza się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom”, zapraszając dzieci i rodziców na RODZINNE CZYTANKI nad morzem. Książki swojego dzieciństwa przeczytają dla Was znane trójmiejskie rodziny.

Spotkania z literaturą dziecięcą połączone z warsztatami teatralnymi, będą się odbywały w kawiarni przy Scenie Letniej w Orłowie, w każdą niedzielę, od 28 czerwca do 9 sierpnia, o godzinie 12.00.

Akcji towarzyszyć będzie konkurs i plebiscyt na
„KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA”.

Zwycięzca konkursu na wspomnienie „KULTOWEJ KSIĄŻKI SWOJEGO DZIECIŃSTWA”, przeczyta jej fragment wraz z aktorem Teatru Miejskiego w Gdyni podczas ostatniej RODZINNEJ CZYTANKI w dniu 9 sierpnia. Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy również zaproszenia na spektakl „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, którego premiera odbędzie się 5 grudnia 2015 roku.

Wstęp na RODZINNE CZYTANKI jest wolny.

Koordynatorki projektu: Anna Lipińska, Marta Pałubicka, Anna Zalewska-Uberman.

Najnowsze aktualności

 

Pracuj w kulturze!

Pracuj w kulturze! Nasz Zespół poszukuje Specjalisty/Specjalistki ds. Promocji. Znasz kogoś, kto może być zainteresowany?

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.