RODZINNE MIKOŁAJKI W TEATRZE MIEJSKIM W GDYNI

Jak co roku w grudniu świętujemy „Mikołajki” z dziećmi i ich rodzicami. Zapraszamy na spektakle, warsztaty i zachęcamy do udziału w mini sesji zdjęciowej z baśniowymi postaciami. O 5 do 12 grudnia gramy dla Was magiczną „Królową Śniegu” Hansa Christiana Andersena w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Szczególnym dniem w mikołajkowym harmonogramie będzie sobota 8 grudnia. To wówczas do naszego Teatru zawita dwójka Elfów, która wraz z dziećmi wprawi w ruch świąteczną Fabrykę Lalek. Najmłodsi wykonają kukiełki i pacynki pod okiem artystów: Agnieszki i Jacka Bałów, a następnie na drodze improwizowanej zabawy poznają podstawy animacji lalkowej.

Agnieszka i Jacek Bała to artystyczne małżeństwo związane między innymi z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Agnieszka jest etatową aktorką naszego Teatru i lalkarką, zaś Jacek aktorem i reżyserem, którego spektakle („Amadeusz”, „Balladyna” oraz „Mistrz i Małgorzata”) od kilku sezonów możecie oglądać w Teatrze Miejskim. Obydwoje artystów wielokrotnie prowadziło warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy aby uczestnikom towarzyszył jeden rodzic lub opiekun. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 grudnia włącznie na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnianie swojego wizerunku (publikacja zdjęć w drukach promocyjnych teatru i mediach elektronicznych).

Mikołajkowy harmonogram (8 grudnia):
12:30 – 14:30 – Świąteczna Fabryka Lalek: warsztaty teatralno-plastyczne
16:00 – spektakl „Królowa Śniegu” (brak miejsc)
17:15 – wspólne zdjęcie dzieci z aktorami po spektaklu „Królowa Śniegu”

Najnowsze aktualności