Rozstrzygnięcie GND we wrześniu

Komunikat w sprawie rozstrzygnięcia XIII edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Szanowni Państwo,
zgodnie z regulaminem Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej wyłoniła w ramach drugiego etapu procedury konkursowej pięć dramatów zakwalifikowanych do finału: Jarosław Jakubowski INCYDENT, Michał Lachman KAPELUSZ: RYS HAGIOGRAFII, Malina Prześluga DEBIL, Piotr Rowicki LISTEN TO YOUR HEART, Przemysław Wojcieszek SWIETŁANA.
Finał, czyli trzeci etap procedury, regulaminowo powinien mieć miejsce podczas majowego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Jednak w związku z panującą pandemią Festiwal został w tym roku odwołany.
Doceniając wysoką rangę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w polskim życiu teatralnym i wagę corocznego spotkania w Gdyni najciekawszych autorów piszących dla teatru, a także złożonej z wybitnych fachowców Kapituły, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza chce dołożyć starań, aby rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Gdyni w dniach 25-27 września 2020. W tych dniach planujemy czytania/pokazy warsztatowe sztuk finałowych z udziałem Kapituły oraz publiczności, a także wyłonienie laureata GND. Tradycyjnie chcielibyśmy, aby po każdym z czytań, rozmowy z autorami przeprowadził Łukasz Drewniak.
Wcześniej, na przełomie maja i czerwca, finałowe dramaty zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności online, w formie czytań przygotowanych przez Piotra Ratajczaka i aktorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. O konkretnych, dziennych terminach prezentacji czytań i linkach do nich będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zgłoszenia kandydatów do jury Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej, za które serdecznie dziękujemy, o ile ich autorzy wyrażą zgodę, przechodzą automatycznie do kolejnego konkursu.

Z wyrazami szacunku
Wojciech Zieliński
Dyrektor Naczelny Teatru Miejskiego w Gdyni

Najnowsze aktualności