ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA JURY ALTERNATYWNEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ 2019

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że rozstrzygnięty został dwuetapowy konkurs na jurorów Gdyńskiej Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej.

Jego laureatami zostali: Mateusz Dymnicki – bankier ds. sprzedaży z Gdańska, Marta Fijałkowska – pracownik biurowy z Warszawy, Dorota Patzer – pracownik samorządowy z Gdyni, Małgorzata Pietrzak – moderatorka treści w mediach społecznościowych, Marysia Pyrek – studentka z Gdańska.

Alternatywne jury przyzna własną nagrodę dla najlepszej sztuki 2018 roku nadesłanej na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Będzie działać niezależnie od Kapituły, w skład której wchodzą najwięksi znawcy polskiego dramatu współczesnego. Prace jury toczyć się będą w dniach 19-26 maja 2019 podczas 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Udział w jury ma charakter społeczny. Nagrodą dla jurorów jest zaproszenie na spektakle prezentowane w ramach Festiwalu.

Najnowsze aktualności

 

Spotkanie ”Mroczne oblicze sukcesu”

11 stycznia, po spektaklu „Misery”, zapraszamy na spotkanie z udziałem obsady, prowadzone przez Roberta Ziębińskiego, w trakcie którego przyjrzymy się narodzinom jednej z najważniejszych powieści o mrocznej stronie sławy.

 

Żegnamy Piotra Cieplaka

Trudno nam dobrać słowa, które będą wystarczające, by móc Go pożegnać. Nie chcemy się żegnać. Chcemy pamiętać. Jego wrażliwość, talent, spokój, uważność, wizjonerstwo, człowieczeństwo.

 

Wspominamy Pawła Huelle

Trudno uwierzyć, że mija już kolejny rok, jak odszedł od nas Paweł Huelle, przyjaciel teatru, wieloletni kierownik literacki i dramaturg w naszym zespole.