Ruszają lekcje teatralne dla dzieci i młodzieży!

Odkryj z nami tajemnice sceny i widowni ! Poniedziałkowe lekcje teatralne dla szkół podstawowych i średnich.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! Teatr skrywa w sobie wiele tajemnic. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jaki sposób działa machina teatru, i jak wyglądają jego kulisy, już dziś zapiszcie się na poniedziałkową lekcję teatralną w Teatrze Miejskim w Gdyni. Zajęcia odbywają się w wybrane poniedziałki, w godzinach: 9:00-10:00, 10:45-11:45, 12:30-13:30, i są skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich. Za każdym razem dostosowujemy je do wybranej grupy wiekowej. Prowadzi je nasza pedagog teatru Anna Zalewska-Uberman.

„Tajemnice sceny i widowni dla młodziaków” (od 6 roku życia – do V klasy szkoły podstawowej)
Ta lekcja jest dla Was, jeśli: chcecie stanąć na prawdziwej scenie i poczuć zapach teatru, dowiedzieć się kto w teatrze gra pierwsze skrzypce, zajrzeć za kulisy Małej i Dużej Sceny oraz odszukać zapadnię, zobaczyć z bliska rekwizyty i kostiumy teatralne, sprawdzić co się dzieje w teatrze kiedy gaśnie światło, odkryć, które miejsca na widowni są najlepsze i czy przedmioty na scenie mają magiczną moc.

„Tajemnice sceny i widowni dla starszaków” (klasy VI –VIII szkoły podstawowej i szkoły średnie)
Ta lekcja jest dla Was, jeśli chcecie doświadczyć tego, czego na próżno szukać w książkach o teatrze: stanąć na prawdziwej scenie i poczuć zapach teatru, zajrzeć za kulisy Małej i Dużej Sceny, dowiedzieć się jak powstaje spektakl teatralny i jakie niezwykłe wyzwania stają na co dzień przed aktorami, poszukać ukrytych, symbolicznych znaczeń rekwizytów i kostiumów teatralnych, obejrzeć projekty scenograficzne, poznać tajniki teatralnych zawodów oraz słownictwo związane z teatrem, i … być może, odkryć w sobie artystę.

Informacje organizacyjne:
1. Obowiązują zapisy: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 30 osób, włączając opiekunów).
2. Koszt biletu: 10 zł od osoby. Na 15 osób jeden opiekun wchodzi bezpłatnie. Pozostali opiekunowie: kupują bilet w cenie 10 zł.
3. Wpłaty należy dokonać najpóźniej pięć dni przed zajęciami w kasie teatru lub przelewem (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: PKO BP SA 09 1440 1084 0000 0000 0626 5375). W tytule przelewu należy wpisać: nazwę szkoły i zajęć (lekcja teatralna), datę oraz podać liczbę uczestników. W poniedziałki kasa jest nieczynna.
3. Czas trwania: 60 minut.
4. Zajęcia dedykujemy dzieciom od 6 roku życia.
5. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie i udostępnianie wizerunku w celach promocji teatru.
6. Uczestnicy zajmują co drugie miejsce na widowni lub zachowują odstęp 1,5 metra.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
8. Uczestnicy lekcji nie mogą spożywać napojów i posiłków.
9. Przed rozpoczęciem Wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do przekazania Organizatorowi prawidłowego wypełnionego Oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika (w przypadku zgłoszeń indywidualnych oraz dorosłych opiekunów/uczestników) oraz imiennej listy uczestników (w przypadku grupy zorganizowanej).

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.