SCENICZNA ZADYMKA CZYLI FERIE W TEATRZE

„SCENICZNA ZADYMKA CZYLI FERIE W TEATRZE”
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. To dobry moment aby poznać bliżej magiczne miejsce –Teatr. Już 14 i 21 lutego będziecie mogli zajrzeć za jego kulisy a nawet spróbować własnych sił na scenie pod okiem aktorów.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć i informacjami organizacyjnymi. Podczas ferii przyjmujemy tylko i wyłącznie zgłoszenia indywidualne. Każdy można wziąć udział w jednym, dwóch lub trzech warsztatach, zgodnie ze swoją grupą wiekową. Widzimy się na scenie!

Harmonogram zajęć:
„TAJEMNICE SCENY I WIDOWNI” – twórcze lekcje teatralne dedykowane rodzinom, podczas których uczestnicy zaglądają za kulisy naszej sceny i odkrywają w jaki sposób działa machina teatru. Te lekcje są dla Was, jeśli chcecie poczuć zapach teatru, dowiedzieć się kto w teatrze gra pierwsze skrzypce, odszukać zapadnię, zobaczyć z bliska rekwizyty i kostiumy teatralne, sprawdzić co się dzieje w teatrze kiedy gaśnie światło, odkryć, które miejsca na widowni są najlepsze i czy przedmioty na scenie mają magiczną moc. Zajęcia prowadzi pedagog teatru ANNA ZALEWSKA-UBERMAN.
Terminy: 14 i 21 lutego, godz. 9:00-10:00.

WARSZTATY AKTORSKIE inspirowane baśnią „Śnieżka i krasnoludki” Braci Grimm. Czy można wejść do baśni a nawet zmienić losy jej bohaterów? A może to baśń zmieni nas, gdy lepiej ją poznamy? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas warsztatów teatralnych z aktorką OLGĄ BARBARĄ DŁUGOŃSKĄ. Ćwiczenia warsztatowe wokół fabuły „Śnieżka i krasnoludki” i baśniowych postaci będą dla nas wstępem do improwizowanego spektaklu, tworzonego przez dzieci „tu i teraz”.
Terminy: 14 lutego, godz.: 11:00-12:30 – grupa młodsza (6-9 lat) oraz godz.: 13:00-14:30 – grupa starsza (10-12 lat).

„KULISY ZAWODU AKTORA” – warsztaty teatralne. Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają kulisy zawodu aktora i narzędzia teatralne wykorzystywane przez artystów na scenie. Warsztaty prowadzone przez aktora KRZYSZTOFA BERENDTA przybliżają dzieciom w praktyce świat teatru, poprzez pracę z literaturą, językiem, dykcją, wyobraźnią, emisją głosu i ich własną emocjonalnością. Uczestnicy rozwijają swoją pomysłowość, twórczość, uczą się pracy w grupie, współdziałania, wzajemnego szacunku i kompromisu, czerpią radość z poznawania i rozwijania własnych możliwości.
Terminy: 21 lutego, godz.: 11:00-12:30 – grupa młodsza (6-9 lat) oraz godz. 13:00-14:30 – grupa starsza (10-12 lat).

Informacje organizacyjne:
1. Obowiązują zapisy: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 30 osób, włączając opiekunów). Zgłoszenie powinno zawierać: imię, wiek i nazwisko dziecka oraz imię, nazwisko oraz numer telefonu rodzica/opiekuna.
2. Koszt biletu: 10 zł od dziecka. Dorośli: bezpłatnie. Dziecku może towarzyszyć tylko jeden rodzic/opiekun.
3. Wpłaty należy dokonać najpóźniej cztery dni przed zajęciami w kasie teatru lub przelewem (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: PKO BP SA 09 1440 1084 0000 0000 0626 5375). W tytule przelewu należy wpisać: nazwę zajęć, imię i nazwisko uczestnika oraz datę zajęć. W poniedziałki kasa jest nieczynna.
4. Zajęcia dedykujemy dzieciom od 6 roku życia.
5. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie i udostępnianie wizerunku w celach promocji teatru.
6. Uczestnicy zajmują co drugie miejsce na widowni lub zachowują odstęp 1,5 metra.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
8. Uczestnicy lekcji nie mogą spożywać napojów i posiłków.
9. Przed rozpoczęciem Wydarzenia uczestnicy wypełniają na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia i przekazują je organizatorowi.
10. Uczestników obowiązuje zmiana obuwia przed wejściem na scenę.

Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywają się w ramach naszego autorskiego programu: Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”, realizowanego przez Teatr Miejski od 2009 roku.

Najnowsze aktualności