Setne przedstawienie „Dnia Świra” w Teatrze Miejskim w Gdyni

Setne przedstawienie „Dnia Świra” w Teatrze Miejski w Gdyni

11 maja 2011 o godz. 18.30 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbędzie się setne przedstawienie „Dnia Świra” Marka Koterskiego.
Pierwsza teatralna realizacja scenariusza Marka Koterskiego, według którego zrealizowany został kultowy już dzisiaj film „Dzień świra”, przekroczy magiczną setkę. Z tą fascynującą, gorzką, ale jakże przez to śmieszną historią, w której Marek Koterski ujął absurdy życia polskiego inteligenta, zmierzył się na naszej scenie uznany reżyser młodego pokolenia Tomasz Man, który narzucił przedstawieniu lekką konwencję, czyniąc zeń świetną komedię.

Po 99 zagranych spektaklach możemy śmiało mówić o wielkim sukcesie. Spektakl znalazł bowiem uznanie zarówno wśród krytyków teatralnych, jak i wśród naszej publiczności. Jego realizacją udowodniliśmy, że staramy się stwarzać naszym widzom możliwość obcowania z najlepszymi inscenizacjami teatralnych sztuk współczesnych.
Prezentacja setnego spektaklu to dla naszego Teatru prawdziwe święto. Honorowymi gośćmi tego uroczystego wieczoru będą prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz reżyser spektaklu Tomasz Man. Gościem specjalnym będzie Marek Kondrat, który zaprezentuje widzom fragment tekstu „Dzień świra”.
W finale tego uroczystego dnia zapraszamy do teatralnego foyer, gdzie odbędzie się spotkanie z Markiem Kondratem, który opowie o firmie WINARIUM i o swoich podróżach.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.