Styczniowe premiery

Styczniowe premiery
W naszym teatrze trwają przygotowania do dwóch styczniowych premier. 14 stycznia zobaczymy „Boga mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana, którego spektakle zrealizowane w naszym teatrze od wielu sezonów cieszą się niesłabnącym powodzeniem. 28 stycznia natomiast „Antygonę” Sofoklesa w interpretacji Leszka Mądzika.
„Bóg mordu” to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów, na podstawie której powstał ostatni, głośny film Romana Polańskiego pod tytułem „Rzeź”.
„Antygona” zaś, to nieśmiertelna tragedia Sofoklesa, która od wieków jest sprawdzianem dla naszej moralności. Jej realizacja, do której trwają obecnie próby w naszym teatrze, przygotowywana jest przez twórcę Sceny Plastycznej KUL, Leszka Mądzika. Gwarantuje to jej niezwykłą oprawę plastyczno- muzyczną. Nad kostiumami pracuje Zofia de Ines, jedna z najwybitniejszych scenografek polskich. Poniżej kilka wybranych projektów.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.