Godziny pracy kasy biletowej
Szanowni Widzowie,
4 grudnia (środa) kasa biletowa będzie czynna w godzinach 12.00-19.00.
Od dziesięciu lat tradycją Teatru Miejskiego są poniedziałkowe spacery teatralne, podczas których zwiedzający poznają kulisy naszej sceny. Natomiast w czerwcu, chcemy Was zaprosić na wyjątkową wyprawę, która tym razem odbędzie się pod gołym niebem.
Wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przygotowaliśmy gdyński spacer dla rodzin zatytułowany: „Teatr i morze”. Spacerownik dla dzieci, które zabierają dorosłych na spacer. W sobotnie popołudnie spotkamy się przed Teatrem Miejskim, by wspólnie wyruszyć w podróż, podczas której staniemy się aktorami, ale też… piratami. Szukając miejsc, które kojarzą się z gdyńskim życiem teatralnym, trafimy bowiem nad morze.
Ahoj przygodo!
Informacje organizacyjne:
wydarzenie: Spacer teatralny „Teatr i morze”
prowadzące pedagożki teatru: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), Anna Zalewska-Uberman (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni)
termin: 13.06.2021, godzina: 12:00
czas trwania: 90 minut
start: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
uczestnicy: dzieci (od 7 roku życia) z rodzicami
zapisy: do 11 czerwca: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko rodzica, numer kontaktowy, liczbę osób
Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wyrażenie zgody na fotografowanie i udostępnienie swojego wizerunku na stronie internetowej teatru i w mediach społecznościowych w celach promocyjnych.
O projekcie:
Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii (…)
Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.
Szanowni Widzowie,
4 grudnia (środa) kasa biletowa będzie czynna w godzinach 12.00-19.00.
5 grudnia o g. 15.00 nasi najmłodsi aktorzy Martyna Matoliniec i Krzysztof Berendt opowiedzą o swoich rolach w grudniowych spektaklach i podzielą się refleksją, czy pięć lat pracy w teatrze to… dużo, czy mało?
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza do wzięcia udziału w otwartym konkursie o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, dla najlepszej sztuki przeznaczonej na scenę dramatyczną, napisanej po polsku przez żyjącego autora w 2024 roku.