„Teatr i morze”. Spacer teatralny dla rodzin z dziećmi już 13 czerwca o godzinie 12:00 !

Od dziesięciu lat tradycją Teatru Miejskiego są poniedziałkowe spacery teatralne, podczas których zwiedzający poznają kulisy naszej sceny. Natomiast w czerwcu, chcemy Was zaprosić na wyjątkową wyprawę, która tym razem odbędzie się pod gołym niebem.

Wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przygotowaliśmy gdyński spacer dla rodzin zatytułowany: „Teatr i morze”. Spacerownik dla dzieci, które zabierają dorosłych na spacer. W sobotnie popołudnie spotkamy się przed Teatrem Miejskim, by wspólnie wyruszyć w podróż, podczas której staniemy się aktorami, ale też… piratami. Szukając miejsc, które kojarzą się z gdyńskim życiem teatralnym, trafimy bowiem nad morze.

Ahoj przygodo!

Informacje organizacyjne:

wydarzenie: Spacer teatralny „Teatr i morze”

prowadzące pedagożki teatru: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), Anna Zalewska-Uberman (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni)

termin: 13.06.2021, godzina: 12:00

czas trwania: 90 minut

start: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26

uczestnicy: dzieci (od 7 roku życia) z rodzicami

zapisy: do 11 czerwca: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko rodzica, numer kontaktowy, liczbę osób

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wyrażenie zgody na fotografowanie i udostępnienie swojego wizerunku na stronie internetowej teatru i w mediach społecznościowych w celach promocyjnych.

O projekcie:

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii (…)

Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

http://spacerownikteatralny.pl/

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.