„Teatr i morze”. Spacerownik teatralny z warsztatami dla szkół podstawowych

Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki! Jeszcze w czerwcu możecie zabrać swoją klasę na morski spacer połączony z warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez naszą pedagog teatru Annę Zalewską-Uberman. Zajęcia zaplanowaliśmy w terminie od 7 do 22 czerwca 2020 roku. Godziny spaceru są ustalane indywidualnie z każdą grupą.

KLASY I-IV:
Spacer rozpoczniemy przy niezwykłym, kolorowym budynek na ulicy Bema 26, który jest siedzibą Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni a zakończymy na Kamiennej Górze, gdzie znajduje się scena teatralna pod gołym niebem. Podczas naszej podróży będziemy szukać powiązań między teatrem i morzem: spróbujemy wytropić morskie stwory, weźmiemy udział w pirackiej bitwie i…. jak na teatr przystało, odegramy niejedną scenę! Ahoj przygodo!

KLASY V-VIII:
Spacer teatralny, którego szlak prowadzi od siedziby Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (ulicy Bema 26), do zacumowanego przy alei Jana Pawła II Daru Pomorza: statku-muzeum, ale również … wyjątkowej sceny teatralnej. Podczas wędrówki dowiecie się co łączy Teatr Miejski z morzem, poszukacie odpowiedzi na pytanie: „Co znaczy kapitan” i zaimprowizujecie scenę teatralną w plażowej scenerii.

Informacje organizacyjne:
1. Jednorazowo w spacerze może wziąć udział jedna klasa wraz z opiekunami.
2. Czas trwania: 60-90 minut.
3. Bilety do nabycia w kasie teatru. Koszt: 5 zł/os.
4. Spacer odbywa się na zamówienie nauczyciela. Proszę pisać na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
5. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę szkoły, dane kontaktowe nauczyciela (adres e-mail, telefon), liczbę i wiek uczestników osób oraz preferowany termin.
6. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wyrażenie zgody na fotografowanie i udostępnienie swojego wizerunku na stronie internetowej Teatru Miejskiego i w mediach społecznościowych, w celach promocyjnych.

Spacery realizujemy we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, w ramach gdyńskiej odsłony ogólnopolskiego projektu „Spacerownik teatralny”.

O projekcie:
Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii (…)

Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

http://spacerownikteatralny.pl/

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.