„Teatralna Zadymka czyli ferie w Teatrze”

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. To dobry moment aby poznać bliżej teatr: zajrzeć za jego kulisy a nawet spróbować swoich sił na scenie. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń i zapisów. Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy po 1 stycznia 2020 roku!

Harmonogram zajęć:

WARSZTATY AKTORSKIE inspirowane baśnią „Królewna Śnieżka” Braci Grimm

Czy można wejść do baśni a nawet zmienić losy jej bohaterów? A może to baśń zmieni nas, gdy lepiej ją poznamy? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas warsztatów teatralnych z aktorką Olgą Barbarą Długońską. Ćwiczenia warsztatowe wokół fabuły „Królewny Śnieżki” i baśniowych postaci będą dla nas wstępem do improwizowanego spektaklu, tworzonego przez dzieci „tu i teraz”.

Termin:
13.01. 2020 Duża Scena
godz. 10:00-11:15, grupa młodsza: 5- 6 lat
godz. 12:30-14:00, grupa starsza: 7-10 lat

RODZINNE SPACERY TEATRALNE

Zajrzyj za kulisy teatru razem z mamą i tatą! A może chcesz zabrać ze sobą siostrę, babcię lub ulubionego pluszaka? Wszyscy będziecie mile widziani! Zapraszamy na rodzinne wędrówki po Teatrze Miejskim dzieci i dorosłych od lat 5 do 105. Wraz z pedagogiem teatru Anną Zalewską-Uberman odwiedzicie aktorskie garderoby, pracownie krawiecką, rekwizytornie, charakteryzatornie, wypożyczalnie kostiumów teatralnych i staniecie na prawdziwej scenie. Dla dzieci przygotowaliśmy zagadki a dla dorosłych anegdoty teatralne.

Terminy:
13.01. 2020, godz. 14:30- 15:30
14.01. 2020, godz. 14:30-15:30 oraz 16:00-17:00

Informacje organizacyjne:

1. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2020 roku włącznie, pod adresem: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, wiek i nazwisko dziecka oraz imię, nazwisko oraz numer telefonu rodzica/opiekuna.
3. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
4. Koszt:
– warsztaty aktorskie: 5 zł/dziecka. Dorośli towarzyszący dziecku bezpłatnie.
– rodzinne spacery teatralne: 5 zł/osoby.
– bilety do nabycia w kasie Teatru: codziennie, z wyjątkiem poniedziałków!
5. Dzieci uczestniczą w warsztatach wraz z rodzicem, opiekunem.
6. Prosimy o przybycie 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.
7. Obowiązuje obuwie zmienne.
8. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach promujących działania Teatru zamieszczanych w drukach teatralnych oraz przestrzeni wirtualnej (strona internetowa Teatru, FB etc.).

Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywają się w ramach naszego autorskiego programu: Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”, realizowanego przez Teatr Miejski od 2009 roku.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.