Werdykt 6 Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port

Protokół

z obrad Jury 6. FESTIWALU POLSKICH SZTUK WSPÓŁCZESNYCH
R@PORT

z dnia 26 listopada 2011 roku

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że Jury Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port

w składzie:

Sławomir Mrożek – Przewodniczący, Aneta Kyzioł, Jacek Cieślak, Jacek Kopciński, Jacek Sieradzki, po obejrzeniu ośmiu przedstawień konkursowych, postanowiło przyznać Nagrodę Główną Festiwalu, w wysokości 50.000 zł:

Teatrowi IMKA z Warszawy za spektakl „Generał” Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. Nagroda za ambitną, zarówno w wymiarze literackim, jak i teatralnym, próbę zmierzenia się z postacią, która wciąż wywołuje w Polsce kontrowersje. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić naszą radość z faktu, iż próby tej podjął się teatr prywatny.

Jury pragnie również docenić spektakl Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu „Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki – za podjęcie coraz bardziej aktualnego tematu odpowiedzialności elit za kształt życia społecznego i kulturalnego w Polsce.
Sławomir Mrożek
Aneta Kyzioł
Jacek Cieślak
Jacek Kopciński
Jacek Sieradzki

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.