Werdykt 6 Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port

Protokół

z obrad Jury 6. FESTIWALU POLSKICH SZTUK WSPÓŁCZESNYCH
R@PORT

z dnia 26 listopada 2011 roku

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że Jury Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port

w składzie:

Sławomir Mrożek – Przewodniczący, Aneta Kyzioł, Jacek Cieślak, Jacek Kopciński, Jacek Sieradzki, po obejrzeniu ośmiu przedstawień konkursowych, postanowiło przyznać Nagrodę Główną Festiwalu, w wysokości 50.000 zł:

Teatrowi IMKA z Warszawy za spektakl „Generał” Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. Nagroda za ambitną, zarówno w wymiarze literackim, jak i teatralnym, próbę zmierzenia się z postacią, która wciąż wywołuje w Polsce kontrowersje. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić naszą radość z faktu, iż próby tej podjął się teatr prywatny.

Jury pragnie również docenić spektakl Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu „Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki – za podjęcie coraz bardziej aktualnego tematu odpowiedzialności elit za kształt życia społecznego i kulturalnego w Polsce.
Sławomir Mrożek
Aneta Kyzioł
Jacek Cieślak
Jacek Kopciński
Jacek Sieradzki

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.