Wokół „Bankietu”. Premiera studencka i warsztaty aktorskie z Rafałem Kowalem i Dariuszem Szymaniakiem

26 marca o godzinie 18:00 odbędzie się premiera studencka spektaklu „Bankiet” (adaptacja i reżyseria: Tadeusz Bradecki) opartego na opowiadaniach Witolda Gombrowicza, patrona naszego Teatru. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami, które poprowadzi teatrolog i pedagog teatru Anna Zalewska-Uberman.

Dodatkowo, tych wszystkich którzy chcą wniknąć głębiej w materię spektaklu i podziałać na scenie , zapraszamy na otwarte warsztaty aktorskie do „Bankietu”. Przewodnikami po świecie wyobraźni Witolda Gombrowicza będą nasi aktorzy: Rafał Kowal i Dariusz Szymaniak.

Harmonogram warsztatów:

26 marca, g. 14:15-15:45
Czy dwór czyni króla? Rola mowy ciała w budowaniu hierarchii i pozycji w społeczeństwie – warsztat aktorski z Dariuszem Szymaniakiem.

29 marca, g. 14:15-15:45
Rola rytmu i języka w kreowaniu „międzyludzkiego teatru” ( jednostka uwikłana w społeczeństwo w świetle gombrowiczowskich opozycji: młodość- starość, góra –dół, kultura–natura etc.) – warsztat aktorski z Rafałem Kowalem

Uwaga! Od uczestników zajęć nie wymagamy umiejętności aktorskich, tanecznych, wokalnych etc. Oczekujemy jedynie otwartości i wyobraźni.

Zapisy:

Wstęp na warsztaty jest wolny dla wszystkich, którzy widzieli, lub zamierzają zobaczyć spektakl „Bankiet” i ukończyli 15 lat. Zajęcia kierujemy do grup zorganizowanych, choć możliwe są również zgłoszenia indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 marca włącznie:

edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

CZYM SĄ WARSZTATY DO SPEKTAKLU?

– pozwalają poznać teatr w praktyce i wyjść z biernej roli widza,

– stanowią wprowadzenie do spektaklu,

– umożliwiają spotkanie z ludźmi teatru,

– inspirują do refleksji i własnych poszukiwań twórczych,

– prowokują do dyskusji wokół tematów podejmowanych w spektaklu

Najnowsze aktualności