(Wokół konfliktu pokoleń). Wieczór z Pasolinim dla młodzieży szkolnej i dorosłych w Teatrze Miejskim w Gdyni

12 i 13 kwietnia o godzinie 19:00, po raz ostatni w tym sezonie artystycznym, zapraszamy młodzież (od 16 roku życia) i dorosłych na „Zabójstwo króla” Piera Paola Pasoliniego.

W tym intrygującym dramacie historia bogatego dojrzałego mężczyzny, który pewnego dnia stwierdza, że nie chce już prowadzić konsumpcyjnego, umiarkowanego życia, przeplata się z apokaliptyczną wizją historii, dewiacjami i buntem przeciwko wybranemu dla nas losowi. Bohater pragnąc wyrwać się z rodzinnego labiryntu zadaje pytania o Boga, kondycję seksualną, wikła się w skomplikowaną relację z synem, którego młodość i witalność są wyzwaniem i przekleństwem jednocześnie.

„Zabójstwo króla” to między innymi przekorna rozprawa o konflikcie pokoleń. Jeżeli kiedykolwiek stawialiście sobie pytania: Co to jest dorosłość i jak się do niej dochodzi? Czego nie znosimy w naszych rodzicach i czego oni nie znoszą w nas? Jaką cenę trzeba zapłacić za podążanie własną drogą? Te tematy z pewnością nie są Wam obojętne.

Rozegrany w kameralnej przestrzeni Małej Sceny intymny dramat bohaterów Pasoliniego w reżyserii Krzysztofa Babickiego nie daje gotowych odpowiedzi i recept. Jednak podejmując wiele uniwersalnych motywów takich jak: walka dobra ze złem, wolność artysty czy wspomniany konflikt pokoleń, może stać się pretekstem do dyskusji prowadzonych w szkole na lekcjach języka polskiego, historii czy wiedzy o kulturze, do czego gorąco zachęcamy naszych widzów: nauczycieli i rodziców, którzy są przewodnikami młodzieży po meandrach dorosłości i sztuki teatralnej.

Bilety na spektakl do nabycia w kasie Teatru.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.