Wokół

Premiera studencka spektaklu „Być jak Krzysztof Krawczyk” i warsztaty do spektaklu
10 marca o godz. 18:00 odbędzie się premiera studencka spektaklu „Być jak Krzysztof Krawczyk”. Po spektaklu, około godziny 20:00 zapraszamy naszych widzów na otwarte spotkanie z aktorami i realizatorami spektaklu do foyer.
Wszystkich tych, którym spektakl nie wystarcza, i chcieliby być jeszcze bliżej teatru zapraszamy dodatkowo na warsztaty teatralne inspirowane naszą najnowszą premierą.

Wokół „Być jak Krzysztof Krawczyk”. Warsztat choreograficzny
Ciało jako instrument aktora/tancerza i taniec jako element akcji scenicznej. Na czym polega praca choreografa w teatrze dramatycznym? W jaki sposób choreografia wpływa na dynamikę i energię spektaklu? Jak zbudować role za pomocą partytury ruchów? Uczestnicy warsztatu wezmą udział w rozgrzewce tanecznej, a następnie pod okiem choreografa stworzą wspólnie etiudę teatralną. Dowiedzą się również czy wesele jako obrzęd może być inspirujące w kreowaniu ruchu scenicznego.
10.03, godz. 10:00 – 11:30 /Duża Scena/ prowadzenie: Andrzej Morawiec/
Od 16 roku życia

Wokół „Być jak Krzysztof Krawczyk”. Warsztat kostiumowy
Warsztat z kreacji kostiumu scenicznego. Każda postać na scenie nosi ubranie, które COŚ ZNACZY, czyli kostium. Dlaczego kostium ma znaczenie dla budowy postaci przez aktora i jak go zaprojektować, aby pomagał odbiorcy w zrozumieniu bohatera? Zainspirowani spektaklem „Być jak Krzysztof Krawczyk” zaprojektujemy i wykonamy suknie ślubne dla kilku panien młodych. Czym będą się różnić i dlaczego? Warto sprawdzić, bo suknia ślubna na aktorce to już nie tylko sukienka, ale wizytówka cech osobowości, przesłanie i sugestia, w którą stronę potoczy się akcja…
11.03, godz. 12:00 – 15:00 / Duża Scena/ prowadzenie: Sabina Czupryńska/
Od 16 roku życia

Idol/bohater/awatar. Wokół „Być jak Krzysztof Krawczyk”. Warsztat pedagogiczno-teatralny
Każdy z nas czasem marzy, żeby być „kimś”. Kimś innym, lepszym … kimś kto wzbudza podziw, maniacką fascynację, a nawet zazdrość… Tej pokusie ulega również bohater sztuki „Być jak Krzysztof Krawczyk” – Adam Bardziej. Jakie cechy czy super-moce trzeba posiadać by zostać dzisiaj idolem masowej wyobraźni? Czym uwodzą współcześni bohaterowie i w jaki sposób kształtują naszą tożsamość? Te pytania staną się podstawą do stworzenia sytuacji scenicznej, w której spróbujemy wykreować własnego awatara.
10.03, godz. 12:00 – 14:00 /Duża Scena/ prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman/
Od 16 roku życia

Warunkiem wzięcia udziału w warsztacie jest okazanie biletu na spektakl. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Najnowsze aktualności