Współczesny dramat gotowy do R@Portu!

W dniu wczorajszym po raz dziesiąty ruszył Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Spektaklami „A niech to Gęś kopnie” Teatru Animacji z Poznania i „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” Wrocławskiego Teatru Lalek – w ramach R@Portu Familijnego – rozpoczęliśmy jubileuszową edycję festiwalu. Od dziś codziennie, do soboty 23 maja na stronie www.festiwalraport.pl będziemy na bieżąco informować o festiwalowych wydarzeniach i zamieszczać zdjęcia. Bądźcie z nami!

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.