XIV Scena Letnia w Orłowie

XIV Scena Letnia
Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza
na plaży w Gdyni Orłowie
03.07. 2009 – 16.08. 2009

SPEKTAKLE

Franz Kafka PREMIERA 3 lipca 2009
PROCES
Adaptacja i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Tłumaczenie adaptacji: Renata Derejczyk
Scenografia i kostiumy: Maciej Preyer
Muzyka: Krzesimir Dębski

W roli Józefa K. : Stefan Iżyłowski, rolą tą świętujący 50 – lecie pracy artystycznej

W pozostałych rolach: Katarzyna Bieniek, Olga Barbara Długońska, Teresa Lipowska (gościnnie), Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Małgorzata Talarczyk, Filip Frątczak, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Sławomir Lewandowski, Piotr Michalski, Andrzej Richter (gościnnie), Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Maciej Sykała, Grzegorz Wolf, Andrzej T. Żak (gościnnie), Mariusz Żarnecki.

Durnie! Czego ode mnie chcecie? Jestem Józef K. Jestem niewinny!

Niekonwencjonalne i zaskakujące przeniesienie na orłowską plażę kultowej powieści Kafki będącej fascynującą opowieścią o człowieku żyjącym w świecie opanowanym przez wszechobecną władzę osądzającą. Absurdalne sytuacje, tajemniczy bohaterowie, piękne kobiety i nieprzewidziane zakończenia wątków wciągają w ten niezwykły świat „Procesu”, gdzie wszystko jest możliwe, a główny bohater może być każdym z nas…

John Kander, Joseph Stein, Fred Ebb
ZORBA
Reżyseria, inscenizacja i choreografia: Jan Szurmiej

Kultowy musical na naszej plaży. Wzruszająca i zabawna historia. Tytułowy bohater mimo podeszłego wieku, wielu cierpień i dramatycznych przeżyć zachowuje optymizm i pogodę ducha. Dostrzega piękno świata i umie cieszyć się każdą chwilą.

Marek Koterski
DZIEŃ ŚWIRA

Dario Fo, Franca Rame
ZWIĄZEK OTWARTY

Oba spektakle, w reżyserii Tomasza Mana, prezentowane wcześniej na deskach naszego teatru, tym razem w nowej, plażowej scenerii, w zabawny i lekki sposób opowiadają historie młodych, inteligentnych ludzi, którzy nie zawsze radzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Ona i On ze „Związku otwartego” oraz Adaś Maiuczyński z „Dnia świra” to bohaterowie codzienności, w których odnajdujemy własne rozterki, cierpienia i radości.

SPEKTAKL GOŚCINNY Z TEATRU SCENA PREZENTACJE W WARSZAWIE:

Carole Greep
BLOCZEK
reżyseria: Romuald Szejd
Trzy dziewczyny tylko we własnym towarzystwie, zachowujące się absolutnie naturalnie, w okolicznościach, które ich nie prowokują do żadnych gierek ani podrywów. Witamy w świecie kobiet!
Występują: Agata Kulesza, Hanna Śleszyńska, Daria Widawska

Wystawy plastyczne

5 lat konkursu NORDEA FOTO – niezwykłe fotografie nagrodzone w pięciu edycjach konkursu fotograficznego. Przedstawienia, kulisy, wydarzenia, aktorzy – kolorowe, gorące życie sceny letniej na orłowskiej plaży zatrzymane w obiektywie.

Wystawa plakatów Franciszka Starowieyskiego – unikatowy zbiór prac najpopularniejszego polskiego plakacisty, autora plakatów do najważniejszych spektakli teatralnych w Polsce i zagranicą.

Wystawa plakatów Tomasza Bogusławskiego – niezwykle oryginalne i charakterystyczne w formie plastycznej plakaty do sztuk teatralnych, w dużej mierze zaprojektowane specjalne do premier w naszym teatrze.

Koncerty

Zespół Orfeusz
Nie od dziś wiadomo, że Polacy uwielbiają greckie rytmy, a grecka muzyka ma trwałe miejsce w światowym repertuarze estradowym. Śmiało można powiedzieć, że grupa Orfeusz jest niekwestionowanym ambasadorem tej muzyki w Polsce.

Hanna Banaszak
Znakomita wokalistka, której standardy jazzowe znają wszyscy.

Koncerty muzyki klasycznej
organizowane we współpracy z Filharmonią Bałtycką:
MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE
KONCERT GWIAZD
WIEDEŃ, WIEDEŃ, WIEDEŃ, TAM KARETY MKNĄ …
GLASS DUO

Inne

Festiwal Rytmu i Ognia – FROG
Kolejna edycja etnicznego festiwalu, który na stałe wpisał się w krajobraz naszej letniej sceny. Gwiazdorskie formacje bębniarskie, parady, warsztaty, pokazy Fireshow.
Zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i nie tylko…
• Teatralne abecadło dla najmłodszych. Lekcje teatralne, podczas których dzieci poznają najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze pojęcia związane ze sceną (aktor, widz, rekwizyt, scenografia, kostium, sufler etc.), a na zakończenie rozwiązują teatralny quiz.
• Warsztat „Żywe obrazy”. Prowadzący prezentuje uczestnikom warsztatu wybrane dzieła (reprodukcje, zdjęcia) mistrzów malarstwa. Ich zadaniem jest z kolei przedstawienie obrazu z wykorzystaniem ciała, mimiki oraz przestrzeni, w jakiej się aktualnie znajdują.
• „Od Kopciuszka do Pinokia”– gra w teatr. Dzieci uczestnicząc w grach i zabawach dramowych, poprzenoszą się na moment w krainę baśni, wcielając się m.in. w role znanych i lubianych postaci bajkowych.
• „Dawno, dawno temu” – czyli dzieci opowiadają historie. Uczestnicy wspólnie tworzą improwizację słowno – ruchową na kanwie wybranej fabuły baśniowej.
• Warsztaty do spektakli repertuarowych: Proces, Związek otwarty, Dzień Świra, Zorba, które są alternatywą dla tradycyjnych lekcji teatralnych i pozwalają widzom, poprzez uczestnictwo w grach, zabawach i improwizacjach aktorskich, w aktywny sposób przygotować się do odbioru wyżej wymienionych spektakli.
Zajęcia edukacyjne przeznaczone są dla zorganizowanych grup dziecięcych i młodzieżowych. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (058 660 59 39)
lub e-mailowo (edukacja@teatrgombrowicza.art.pl).

Wstęp na wyżej wymienione zajęcia jest bezpłatny. Aby wziąć udział w konkretnym „warsztacie do spektaklu”, wystarczy kupić bilet na dany spektakl. Liczba miejsc ograniczona.

Czytanie dzieciom – męska rzecz (w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom)

Kolejne, cykliczne już spotkania z literaturą w ramach tej niezwykłej kampanii społecznej. Znane osobistości ze świata kultury, sportu i polityki czytają najmłodszym baśnie i bajki. Spotkaniom towarzyszy konkurs plastyczny.

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni
81-381 Gdynia, ul. Bema 26

Biuro Promocji i Impresariatu 058 660 59 22
poniedziałek – piątek 9.00 –16.00
Scena Letnia na plaży w Orłowie: 0507 714 599
Kasa czynna wtorek – niedziela 15.00 – 20.00
www.teatrgombrowicza.art.pl
sekretariat@teatrgombrowicza.art.pl
Całodobowa informacja o spektaklach 058 058 660 59 20

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.