XV sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca

XV sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca. Widzowie i miłośnicy Sceny Letniej mogli w tym roku zobaczyć 30 spektakli, a wśród nich: „Zorbę”, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością oraz trzy przedstawienia przeniesione z desek Teatru przy ul. Bema w przestrzeń nadmorską: „Dzień świra”, „Związek otwarty” i jedną z najnowszych produkcji Teatru „Scenariusz dla trzech aktorów”. Wszystkie spektakle, jak co roku, cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Trójmiasta i turystów, dla których teatr na plaży to coś niepowtarzalnego na skalę ogólnopolską.
Oprócz repertuaru teatralnego, w każdy poniedziałek odbywały się koncerty. Na Scenie Letniej w Orłowie Dorota Lulka prezentowała recital „Piaf po polsku”, w którym śpiewała piosenki Edith Piaf, pochodzące ze spektaklu Teatru Miejskiego w reżyserii Jana Szurmieja. Na scenie aktorce towarzyszyli Paweł Nowak (akordeon) i Dariusz Gutomskiego (kontrabas).
A w teatrze przy ulicy Bema 26 widzowie mogli się spotkać z Ireną Jarocką i Sławą Przybylską, które w ramach projektu „Gwiazdy estrady” wykonywały swoje największe przeboje, od lat śpiewane przez całą Polskę.
Scena Letnia to także program zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Przez całe lato w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni najmłodsi mogli brać udział w warsztatach, podczas których poznawali w praktyce najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze pojęcia związane ze sceną. Organizowane były Rodzinne spacery teatralne, czyli zwiedzanie teatru od kulis, połączone z żywą lekcją teatru dla dzieci i rodziców. Nowością były warsztaty scenograficzne skupione na kostiumie, podczas których dzieci pod okiem specjalisty tworzyły elementy kostiumów teatralnych inspirowanych najpiękniejszymi bajkami dla dzieci.
Scena Letnia, mimo że z przyczyn technicznych została przeniesiona w nowe miejsce, po raz kolejny udowodniła, że teatr na plaży jest alternatywną i chętnie wykorzystywaną szansą na spędzenie wakacyjnego czasu.
W tym roku, po raz piętnasty, niezwykły, teatralny zakątek pod gołym niebem, w sąsiedztwie morza tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno się żegnać po upływie lata…

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.