XVI Scena Letnia w Orłowie 1 lipca – 14 sierpnia 2011

XVI Scena Letnia w Orłowie
1 lipca – 14 sierpnia 2011
Po raz szesnasty, latem, gdy większość teatrów korzysta z urlopowej przerwy, zespół Teatru Miejskiego buduje na plaży Teatr. Tworzy go z myślą o odpoczywających mieszkańcach Trójmiasta i wakacyjnych przybyszach z różnych stron świata, którzy uciekając od wielkomiejskiego zgiełku znajdą na Scenie Letniej teatralną przystań. Scena Letnia powstaje po to, aby cieszyć się latem, bowiem to jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie widzowie pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal oglądają teatralne przedstawienia, słuchają koncertów, podziwiają wystawy plastyczne i uczestniczą w szeregu innych wydarzeń artystycznych. Specyfika miejsca wykorzystana zostaje do kreowania ważnych, teatralnych zdarzeń, a repertuar Sceny Letniej jest kontynuacją działań teatru na Bema. Scena Letnia przez lata modyfikowała swoją formułę, ale zawsze cieszyła widzów premierami, wieczorami kabaretowymi, wystawami, koncertami i innymi letnimi atrakcjami. Scena Letnia przez piętnaście lat udowodniła, że teatr na plaży jest alternatywną i chętnie wykorzystywaną szansą na spędzenie wakacyjnego czasu.
Tegoroczna edycja Sceny Letniej w Orłowie odbędzie się w terminie: 1 lipca – 14 sierpnia 2011. 1 lipca 2011 o godz. 19.00 zainaugurujemy działalność artystyczną XVI Sceny Letniej premierą, przygotowywaną specjalnie z okazji 85. urodzin Gdyni – barwnym widowiskiem „Słodkie lata 20., 30. …” w reżyserii Jana Szurmieja, twórcy cieszących się ogromnym powodzeniem wśród naszych widzów spektakli „Piaf” i „Zorba”.
Mamy nadzieję, że po raz szesnasty niezwykły zakątek teatralny pod gołym niebem będzie tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno się będzie żegnać po upływie lata…

Najnowsze aktualności