XXI SCENA LETNIA na plaży w Orłowie 25.06 – 14.08. 2016

W Teatrze Miejskim w Gdyni trwają przygotowania do otwarcia po raz dwudziesty pierwszy Sceny Letniej na plaży w Orłowie. Zespół naszego teatru zaprasza widzów na feerię kolorowych spektakli z morzem w tle!
Scenę Letnią zainauguruje 25 czerwca o godz. 20.00 premiera sztuki Williama Szekspira „Komedia omyłek” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Ponadczasowy humor, pomyłka goni omyłkę. Śmiech, zabawa i szczęśliwy finał gwarantowane!

W wakacyjnym repertuarze znajdą się takie tytuły jak:

William Szekspir
KOMEDIA OMYŁEK
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Tadeusz Bradecki
Ile zamieszania w życie społeczności mogą wprowadzić bliźniacy…? Komedia arcymistrza dramatu, w której dwóch, a właściwie czterech… rozdzielonych w dzieciństwie braci spotyka się po latach. Oczywiście, nie od razu wiadomo, kto jest kim, w związku z czym następuje seria zabawnych wydarzeń, pomyłek i nieporozumień, a wszystko oczywiście po to, aby dobrnąć do szczęśliwego finału.
Premiera: 25.06.2016 na Scenie Letniej w Orłowie

K.I. Gałczyński
JESZCZE BARDZIEJ ZIELONA GĘŚ
Reżyseria i scenografia: Jarosław Kilian
Muzyka: Grzegorz Turnau
Zgrabna forma, kolorowe postaci, ukochane przez wszystkich piosenki i groteskowy humor!
Eksplodujące humorem i kolorem przedstawienie, będące zderzeniem mistrza pióra, jakim jest Konstanty Ildefons Gałczyński z wirtuozem nastrojowej muzyki – Grzegorzem Turnauem. Brawurowe kreacje aktorskie, znane przeboje i magiczny świat uroczych scenek Teatrzyku Zielona Gęś. Alojzy Gżegżółka, pies Fafik, Osiołek Porfirion, Hermenegilda Kociubińska czy Profesor Bączyński cieszą i śmieszą niezmiennie po dziś dzień. Tym razem na plaży w Orłowie.

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
Scenariusz i reżyseria: Rafał Kowal
Oniryczne widowisko, ekscentryczni artyści, piosenki, które dobrze znamy i kochamy!
Kabaretowo-musicalowe i absurdalno-oniryczne widowisko w morsko-księżycowej scenerii. Okazja do fantastycznej zabawy z ekscentrycznymi artystami tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atralntyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „Świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Yasmina Reza
BÓG MORDU
Reżyseria: Tomasz Man

Czarna komedia małżeńska, pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów!

Dwa małżeństwa, tysiąc słów, wojna charakterów i zaskakujący przebieg akcji. Znakomity tekst, który jest tylko pretekstem do brawurowej gry aktorów, dzięki którym śmiejemy się i płaczemy równocześnie, podczas gdy oni coraz bardziej nie mogą się dogadać. /mała scena/

Ken Hughes
SAMMY
Reżyseria: Andrzej Mańkowski

Wielkie przeboje, mafijne długi, miłość i… czas, którego nie można zatrzymać.
Sammy Lee Ellerman przez dwa „el” ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia – komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów? Ciepła, wzruszająca, zabawna i przewrotna opowieść o marzeniach, a w tle – wielkie hity muzyczne. /mała scena/

RECITALE I KONCERTY

PIAF PO POLSKU
Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Wspaniałe, niezapomniane przeboje w brawurowej interpretacji Doroty Lulki, której towarzyszą Paweł Nowak (akordeon) i Maciej Sadowski (kontrabas).

W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ
Program złożony z tekstów, scenek i piosenek Kabaretu Starszych Panów, prezentujący ten poziom klasy i elegancji, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Występują: Dorota Lulka – kobieta z wachlarzem możliwości oraz Młodsi Panowie Paweł Nowak i Maciej Sadowski.

JAZZ NA PLAŻY

27.06.2016 g. 20.00 „Justinatime”- Dariusz Herbasz /mała scena/
BRZMIENIE GIGANTÓW
Skład: Darek Herbasz/ saksofon, Artur Jurek/ keyboard, Paul Rutschka/ bass, Grzegorz Lewandowski/ drums
… to kolejny, nowy projekt trójmiejskiego saksofonisty. Jak mówi Darek Herbasz, będzie to muzyka nawiązująca klimatem do jego najwcześniejszych inspiracji muzycznych. Stylistycznie możemy się więc spodziewać brzmień takich gigantów jak: Weather Report, Steps Ahead czy Yellowjackets. W najbliższych planach zespołu – nagranie materiału w studiu.

4.07.2016 g. 20.00 Take It Easy IV„Swing” – Przemek Dyakowski /duża scena/
RADOŚĆ MUZYKI
Skład: Przemek Dyakowski/ saksofon tenorowy, Joanna Knitter/ wokal, Dominik Bukowski/ wibrafon, Artur Jurek/ fortepian, Janusz „Macek” Mackiewicz/ kontrabas, Tomasz Sowiński/ perkusja oraz gość specjalny Wojciech Staroniewicz/ saksofon
koncert promujący płytę „Swing”
To czwarta płyta w ciągu 10-letniej działalności zespołu . Grają w nim muzycy na co dzień obracający się w stylistyce jazzu nowoczesnego, liderzy własnych zespołów. Tutaj prezentują swoje kompozycje utrzymane w klimacie muzyki swingowej, do których wszystkie teksty napisała wokalistka Joanna Knitter.
Zespół gra miękko, przyjemnie, głaszcząc instrumenty, lecz bynajmniej nie jest to muzyka tła. Bo są w tych nagraniach emocje – przede wszystkim radość z przyjacielskiego spotkania. Borys Kossakowski, trójmiasto.pl

8.08.2016 g. 20.00 Elec-Tri-City – „Depth of Focus” Janusz Mackiewicz
ENTUZJAZM I POZYTYWNE EMOCJE!!!
Skład: Janusz Mackiewicz/gitara basowa, Marcin Wądołowski/gitara, Dominik Bukowski/xylosynth, Grzegorz Sycz/perkusja
Współczesna technologia i tradycja muzyki jazzowej, entuzjazm i pozytywne emocje, kosmiczny drive, wyjątkowy stan skupienia, zupełnie nowe kompozycje, czyli wszystko co jest potrzebne na kolejną autorską płytę w klimacie elektronicznego jazz-rocka.
Kiedy jesienią 2012 roku na scenie gdańskiego klubu Żak pojawiło się czterech trójmiejskich muzyków, by zagrać pierwszy koncert nowego zespołu Elec-Tri-City, powiało sensacją, a z każdą minutą pełnej ekspresji prezentacji stawało się jasne, że otwiera się nowy rozdział historii jazzu w Trójmieście. Jazz Forum 7-8/13 /mała scena/

TEATRALNA ODSŁONA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM. Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Smoki, jednorożce, wielkoludy i inne fantastyczne stwory…”. W każdą niedzielę o godzinie 12.00, w terminie od 26 czerwca do 7 sierpnia, w kawiarni przy Scenie Letniej w Orłowie, zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na spotkania z literaturą dziecięcą połączone z warsztatami teatralnymi. Fragmenty książek przeczytają aktorzy i przyjaciele naszego teatru. Akcji towarzyszyć będzie PLEBISCYT na „KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA”. Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy siedem podwójnych zaproszeń na spektakle „Królowa Śniegu” oraz „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Wstęp wolny.

SPACERY TEATRALNE
Zwiedzanie kulis połączone z lekcją teatru, w okresie wakacyjnym dedykowane w szczególności grupom przedszkolnym i kolonijnym (od 4 lat).
Terminy: 4, 11, 18, 25 lipca, godz. 9:30, 11:00, 12:30
Bilety w cenie: 5 zł/os. Zgłoszenia na spacery: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

SPEKTAKLE GRANE NA „DARZE POMORZA”

Paweł Huelle
ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA
Reżyseria: Krzysztof Babicki
Niewyjaśniona zagadka śmierci Johna Lennona i evergreeny Beatlesów.
Legenda światowej muzyki rozrywkowej. The Beatles. I ich charyzmatyczny lider – John Lennon. Nieśmiertelne przeboje, skomplikowana przyjaźń i miłość, która zagroziła zespołowi. Czy wspomnienia rozmarzonych fanek czwórki z Liverpoolu pomogą rozwikłać tajemnicę ich sukcesu, rozpadu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej – zabójstwa Lennona?

Günter Grass
IDĄC RAKIEM
Adaptacja: Paweł Huelle
Reżyseria: Krzysztof Babicki
Morze, tajemnica, internet i zbrodnia. Kulisy i współczesne konsekwencje katastrofy statku „Wilhelm Gustloff”.
Nieznane fakty z tragedii statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff”, której echo dociera do współczesności i wpływa na losy bohaterów. Morze, tajemnica, internet i zbrodnia, to wszystko łączy w sobie niezwykły spektakl, w którym porywające kreacje aktorskie i oryginalna przestrzeń scenograficzna kreują niezwykłą atmosferę.

Kasa teatru na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie
tel.: 507-714-599
czynna codziennie: 15.00-20.00
kasa@teatrgombrowicza.art.pl
Kasa na „Darze Pomorza” czynna na godzinę przed spektaklem
Biuro Promocji i Impresariatu
tel.: 58 660 59 22; czynne: poniedziałek – piątek 9.00-16.00
Całodobowa informacja o spektaklach: tel.: 58 660 59 20
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
81 – 381 Gdynia, ul. Bema 26

kup bilet on-line www.teatrgombrowicza.art.pl zakładka „kup bilet”
sekretariat@teatrgombrowicza.art.pl

Więcej informacji: www.teatrgombrowicza.art.pl oraz FB Teatr Miejski w Gdyni i Edukacja/Teatr Miejski w Gdyni

Najnowsze aktualności