Zacznij dzień z Szekspirem ! Zabierz klasę do teatru na „Romeo i Julię” i spotkanie z artystami.

„Romeo i Julia” to opowieść o miłości najsłynniejszych kochanków świata, którą choć raz w życiu trzeba usłyszeć, najlepiej ze sceny. W kwietniu, z myślą o młodzieży szkolnej, której nieobce są dylematy szekspirowskich bohaterów, zorganizowaliśmy spektakle przedpołudniowe.
„Romeo i Julia” w reżyserii Krzysztofa Babickiego gramy specjalnie dla Was:
3, 4 i 5 kwietnia– godz. 11:00
Dodatkowo, po każdym spektaklu zapraszamy widzów na otwarte spotkanie z aktorami i reżyserem Krzysztofem Babickim. To niepowtarzalna okazja aby przyjrzeć się teatrowi z bliska, zadać pytanie czy podzielić się własną refleksją.
A zatem wszystkich tych, którzy nie spędzają wiosennego przedpołudnia w pracy i chcą rozpocząć dzień z Szekspirem zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gdyni.
Warto dodać, że reżyser, pozostając w zgodzie z literackim pierwowzorem, osadził spektakl we współczesnych realiach i kontekstach, przez co klasyczny dramat, należący do ścisłej czołówki światowej literatury zyskuje na świeżości i aktualności. Jak pisze Sabina Czupryńska z Działu Literackiego Teatru: „W naszej realizacji szekspirowski konflikt między rodami Capuletich i Montecchich, zostaje przeniesiony w bliską, acz niecodzienną przestrzeń. Romeo i Julia padają tu ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwolą na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. Nieważne komu kibicujesz. Miłość zasługuje na wygraną”.
Naszym widzom z pewnością nie umknie uwadze fakt, że u boku znakomitych aktorów Teatru Miejskiego zobaczą młodych statystów z gdyńskich szkół średnich, którzy wnieśli na scenę mnóstwo werwy i młodzieńczego zapału. Warto zobaczyć nasz spektakl również ze względu na nich.

Bilety do nabycia w kasie Teatru.

Najnowsze aktualności