Zapraszamy Nauczycieli do korzystania z naszych teatralnych zasobów on line !

Drodzy Belfrzy i Belferki !

Zanim będziemy mogli spotkać się z Wami i Waszymi podopiecznymi na żywo, zachęcamy Was do skorzystania z naszych teatralnych zasobów on line. Z myślą o widzach Teatru Miejskiego i wszystkich ciekawych teatru, kilka miesięcy temu uruchomiliśmy projekt „Kilka minut teatru dziennie (prawie) codziennie”, w ramach którego dzielimy się z Wami teatrem.

Jeśli skończyły się Wam pomysły na ciekawe lekcje lub chcecie je urozmaicić, wprowadzając kreatywne treści w atrakcyjnej formie, zapraszamy Was do odwiedzania naszego kanału na You Tube.

Korzystajcie z zamieszczanych tam na bieżąco materiałów pełnymi garściami. Szczególnie polecamy waszej uwadze następujące cykle/playlisty:

„Kulisy Teatru”. Krótkie filmy, które umożliwią Wam odwiedzenie teatru bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na wirtualne przechadzki po garderobie, charakteryzatorni, rekwizytorni, scenie i pracowni krawieckiej. Przewodnikami po kulisach są aktorzy i zespół techniczny teatru. Warto to zobaczyć !

„Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium” . Czytania książek dla dzieci przygotowane przez artystyczne rodziny z naszego teatru, których bohaterami są pozornie zwyczajne przedmioty domowe. Wśród prezentowanych fragmentów znajdziecie między innymi lektury szkolne („Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej czy „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite” Justyny Bednarek).

„Noblistka w Teatrze” . Fragmenty znanej powieści Olgi Tokarczuk „Prawiek i inne czasy” w znakomitej interpretacji naszych aktorów prezentowane w ciekawych, nieoczywistych sceneriach (Przy okazji pragniemy przypomnieć, że w Teatrze Miejskim trwają próby do „Prawieku i innych czasów” w reżyserii Jacka Bały).

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na You Tube i dzielenia się z uczniami teatrem ! Chodźcie do nas !

Najnowsze aktualności