„3 x M”– MŁODZI, MUZYKA I MIŁOŚĆ PO PREMIERZE STUDENCKIEJ ROCK’N’ROLLA TOMA STOPPARDA W REŻYSERII KRZYSZTOFA BABICKIEGO

7 i 8 listopada 2011 roku w Teatrze Miejskim odbyły się premiera studencka i nauczycielska spektaklu Rock’n’roll Toma Stopparda w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Podczas dwóch teatralnych wieczorów publiczność nagrodziła zespół aktorski owacjami na stojąco, a po spektaklu duża część widowni przeniosła się do Foyer, by porozmawiać z twórcami Rock’n’rolla.
Okazało się, że spektakl był dla widzów nie tylko teatralną lekcją historii. Indywidualne dramaty Ferdinanda, Esme czy Jana, rozgrywające się na tle przełomowych wydarzeń historycznych, wydały się niezwykle bliskie młodym ludziom, którzy podobnie jak bohaterowie sztuki Stopparda przeżywają dramaty miłosne i stają w obliczu trudnych decyzji, słuchając nieśmiertelnych utworów The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, The Velvet Underground, The Doors, czy Boba Dylana.

Dziękując naszym widzom za udział w dyskusjach po spektaklach, zapraszamy serdecznie na kolejne premiery studenckie i nauczycielskie oraz spotkania z artystami:

17, 18 stycznia – Yasmina Reza, Bóg mordu, reż. Tomasz Man
21, 22 lutego – Sofokles, Antygona, reż. Leszek Mądzik
27, 28 marca – Woody Allen, Bóg, reż. Grzegorz Kempinsky
15, 16 maja – Günter Grass, Idąc rakiem, reż. Krzysztof Babicki, adaptacja: Paweł Huelle

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.