Cała Polska czyta dzieciom najpiękniejsze bajki skandynawskie!

Już 8 lipca, w niedzielę, o godzinie 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku będziemy poznawać niezwykłą literaturę skandynawską.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zakamarki, będziemy mogli czytać pięknie wydane książki znanych i mniej znanych szwedzkich bajkopisarzy. Dowiemy się, czy Mama Mu potrafi jeździć na rowerze, czytać książki lub nurkować, poznamy tajemnicę meczu, którą rozwikłają dla nas Lasse i Maja, zaprzyjaźnimy się z Piaskowym Wilkiem i polubimy dziwne zwierzęta.

W najbliższą niedzielę naszymi gośćmi będą aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: Marta Kadłub i Maciej Wizner. Przeprowadzą z nami „Ćwiczenia z myślenia” i udowodnią, że Mama Mu potrafi czytać.

Drodzy Rodzice, przyprowadźcie swoje dzieci! Kochane Dzieci, zaproście Waszych rodziców do wspólnej zabawy!

Czekamy na Was 8 lipca o godzinie 12.00 na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie! Wstęp wolny!

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.