CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii

Nauczanie wartości to najważniejsza rzecz, jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka
(Linda i Richard Eyre)

Podobnie jak w ubiegłych latach, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, włącza się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W każdą niedzielę, od 7 lipca do 11 sierpnia, o godzinie 12.00, zapraszamy dzieci i rodziców na spotkania z literaturą skandynawską połączone z warsztatami teatralnymi, skoncentrowanymi wokół najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak: szczęście, szacunek, miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga, mądrość, uczciwość i humor. W świat wartości, które warto pielęgnować będąc zarówno dzieckiem, jak i dorosłym, wprowadzą naszych widzów artyści związani ze Sceną Letnią w Gdyni i przyjaciele teatru.

nspiracją do pracy jest dla nas m.in. idea „wychowania przez czytanie”, zabawa w teatr i książka „Z dzieckiem w świat wartości” Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej z Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Partnerzy: Bank Nordea, Gdynia Rodzinna, Wydawnictwo EneDueRabe

Koordynatorki projektu: Anna Zalewska-Uberman, Marta Jezierna

Wstęp wolny!
Zapraszamy serdecznie!

Podczas pierwszego spotkania w dniu 7 lipca 2013 r. o godz. 12.00 na Scenie Letniej w Gdyni książkę Lotty Geffenblad, „Kamyki Astona” przeczyta Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Pewnego dnia w drodze do domu mały szczeniak Aston znajduje … kamienie. Obserwuje je uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne. Zabiera je do domu. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień potrzebuje opieki… W domu zaczyna robić się tłoczno… A gdy nadchodzi lato…

„Kamyki Astona” to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości. Wspaniały tekst i wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą cześć siebie.

„Kamyki Astona” – obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany – zdobywca wielu międzynarodowych nagród. W Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Najnowsze aktualności