Cudownych rodziców mam – czyli drugie spotkanie z cyklu CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 14 lipca 2013 r. o godz. 12.00 na Scenie Letniej w Gdyni, gościem Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni będzie Prezes Zarządu – Dyrektor OPEC – Janusz Różalski. Tym razem bohaterami czytanych książek będą rodzice, którzy w oczach dzieci są prawdziwymi herosami: wspaniały tata (tytułowa postać z książki Sveina Nyhusa Tato) i cudowna mama (z książki Joanny Papuzińskiej Nasza mama czarodziejka).

Wstęp wolny!
Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięknych i mądrych historii oraz wspólnej zabawy.

Svein Nyhus, Tato

Jest noc. Tomek, mały chłopiec, siedzi w swoim łóżeczku i zastanawia się, co robi jego tata w tym momencie. Rozmyśla jak to było, gdy tata był mały, co by się działo gdyby tata był teraz z nim. Na pewno byłoby wspaniale, bo tata jest strasznie fajny, odważny, jest strasznie dobry i nawet wyższy od króla, no i ma wielkie buty jak magnetofony. Może tata patrzy teraz na księżyc, jeśli tak to patrzymy na to samo”.

Wspaniała opowieść o chłopcu, który tęskni za ukochanym tatą i poprzez różne sytuacje odmalowuje go jako idealnego ojca, prawdziwego bohatera z bajki. Historia o najgłębszych marzeniach, tęsknotach i pragnieniach dziecka, z mistrzowskimi ilustracjami samego autora.

Książka, która podbiła serca Małych Czytelników i ich rodziców w wielu krajach. Została przetłumaczona, między innymi, na język angielski, francuski, hiszpański, szwedzki.
W Norwegii uznana została za najpiękniejszą książkę roku, zdobyła prestiżową nagrodę norweskiego Ministerstwa Kultury, zapoczątkowała społeczna debatę na temat roli ojca.

Joanna Papuzińska, Jak nasza mama odczarowała Wielkoluda (ze zbioru: Nasza mama czarodziejka)

Pierwsza przytoczona w książce opowieść została osnuta wokół pojawienia się w mieście wielkoluda, który zajął dla siebie cały park i zabronił komukolwiek do niego wchodzić. Mama postanowiła przerwać tę sytuację, a kiedy poszła go skrzyczeć, okazało się, że jego kurtka jest dziurawa. Kiedy mama zaszywała dziurę, przypadkowo ukłuła wielkoluda, a wtedy powietrze uszło z niego jak z balonu i stał się zwykłym chłopcem. Okazało się, że jego „wielkoludztwo” było nauczką za bycie nadętym, nieznośnym chłopcem.

Joanna Papuzińska (ur. 3 stycznia 1939 w Warszawie) – pisarka, naukowiec, przyjaciółka dzieci i bibliotek oraz ludzi i zwierząt. Autorka wierszy, wierszyków, opowiadań, powieści i rozpraw naukowych. Wie, czym dla dziecka jest książka. Potrafi o tym opowiadać godzinami. Jej utwory, takie jak Nasza mama czarodziejka, Rokiś czy Czarna jama cieszą się kultową wręcz popularnością wśród wielu pokoleń czytelników.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca obchodzony jest od sześćdziesięciu czterech lat. Święto uchwalono w 1961 roku w Helsinkach podczas światowego 9. Kongresu ITI – International Theatre Institute. Data dzienna tego święta jest symboliczna – na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. 

 

Godziny pracy kasy biletowej

W tym tygodniu kasa biletowa będzie otwarta według zmienionych godzin. Prosimy o sprawdzenie aktualnych godzin otwarcia.

 

O „Żeglarzu” Szaniawskiego w RADIU KASZËBË

3 kwietnia o g. 15.00, na antenie RADIA KASZËBË, reżyser Krzysztof Babicki i autor muzyki Marek Kuczyński opowiedzą  o pracach nad kwietniową premierą „Żeglarza” Jerzego Szaniawskiego na „Darze Pomorza”.