DOTKNIJ TEATRU NA UL. BEMA 26

Harmonogram działań:

SPACERY TEATRALNE /zwiedzanie sceny od kulis + lekcja teatru/
25 marca, godz. 9.00 oraz 11.00; prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman

WARSZTATY AKTORSKIE /komedia w teatrze/
Cały świat gra komedię. Chcecie się przyłączyć? Wybraliśmy dla Was najbardziej zabawne i lubiane przez widzów sceny ze spektakli komediowych zrealizowanych przez Tomasza Mana w Teatrze Miejskim. Spróbujemy je zaimprowizować z Waszym udziałem! Przewodnikiem po świecie komedii, poczynając od Moliera a kończąc na Marku Koterskim, będzie Bogdan Smagacki, aktor który stworzył wiele wspaniałych komediowych kreacji, w tym niezapomnianego Adasia Miauczyńskiego z Dnia Świra.
26 marca, godz. 16.00 – 18.00 (sala prób)

PREMIERA NAUCZYCIELSKA CHOREGO Z UROJENIA MOLIERA
/spektakl + spotkanie z aktorami/
26 marca, godz. 19.00 (Duża Scena/Foyer)
reżyseria: Tomasz Man

WARSZTATY AKTORSKIE /konwencje gry aktorskiej/
Jedną scenę można w teatrze zagrać na wiele różnych sposobów: komicznie i tragicznie, naturalistycznie i symbolicznie, racjonalnie i z dystansem, czy też używając techniki improwizacji. Z Waszą pomocą spróbujemy ukazać tę jedną scenę w różnych odsłonach. Zapraszamy uczestników warsztatów na rozgrzewkę ciała i wyobraźni oraz grę z konwencją teatralną. W tajniki sztuki aktorskiej wprowadzi Maciej Wizner.
27 marca, godz. 15.00 – 18.00 (sala prób)

PREMIERA STUDENCKA CHOREGO Z UROJENIA MOLIERA
/spektakl+ spotkanie z aktorami/
27 marca, godz. 19.00 (Duża Scena/Foyer)
reżyseria: Tomasz Man

Wstęp na spacery teatralne i warsztaty jest wolny, po wcześniejszej rezerwacji terminu.
Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca.
Liczba miejsc ograniczona.

Opis projektu:

Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

W dniach 18 – 28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.
Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.
Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter-włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl
Facebook: www.facebook.com/dotknijteatru

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.