Grudniowy blok warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży

W terminie od 7 do 13 grudnia 2012 roku zapraszamy młodzież szkoloną w wieku od 15 do 18 lat na zajęcia teatralne do sali prób Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Program warsztatów inspirowany jest w głównej mierze spektaklami, które miały premierę w naszym Teatrze w roku 2012. Zapraszamy serdecznie!

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia na poszczególne zajęcia, zawierające: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, wiek uczestnika oraz nazwę szkoły, należy przesyłać na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl do środy 5 grudnia włącznie.

Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram warsztatów:

Warsztat dramaturgiczny zbudowany wokół „pisania dla teatru” i adaptacji tekstów do warunków scenicznych. Zajęcia prowadzi Paweł Huelle (pisarz, kierownik literacki Teatru Miejskiego, autor adaptacji powieści Güntera Grassa Idąc rakiem, w reżyserii Krzysztofa Babickiego (premiera: 13 maja 2012).

termin: 7 grudnia, godz. 14:00 – 17:30

Warsztat muzyczny zatytułowany „Aktor jako instrument muzyczny”.
Warsztat obejmuje takie zagadnienia jak: budowanie atmosfery w utworze (spektaklu) poprzez kreatywne wykorzystanie ciszy i rytmu; dynamika utworu budowana na emocjach aktorów; próba stworzenia „ludzkiej orkiestry” bez instrumentów, z wykorzystaniem potencjału jednostki i grupy aktorów-muzyków. Zajęcia prowadzi Rafał Kowal (aktor Teatru Miejskiego i kompozytor).

termin: 10 grudnia, godz. 13:00 – 16:00

Warsztat teatralny zatytułowany: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie”.
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie”, napisał Szekspir. A może odwrotnie? Teatr jest światem, postacie sceniczne – ludźmi, a wszystko, co mieści się w losie i przeznaczeniu – scenariuszem napisanym w chwili naszych narodzin? Z tą tajemnicą spróbujemy się zmierzyć podczas warsztatów teatralnych inspirowanych spektaklem Bóg Woody’ego Allena , w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego (premiera: 24 marca 2012). Poprzez ćwiczenia z zakresu emisji, dykcji, plastyki ruchu i etiudy aktorskie, postaramy się zapanować nad swoim ciałem, kierować energią, używać głosu, obserwować emocje i uczucia. Odgrywanie różnych ról pozwoli lepiej zrozumieć siebie, innych ludzi i relacje między nimi oraz stać się znakomitym aktorem w przedstawieniu, które nazywa się „życie”. Zajęcia prowadzi: Olga Barbara Długońska (aktorka Teatru Miejskiego).

terminy: 11, 12 grudnia, godz. 15:00 – 18:00

Warsztat plastyczno – teatralny
Fascynująca podróż inspirowana teatrem plastycznym i alternatywnym na podstawie spektaklu „Antygona” Sofoklesa w reżyserii Leszka Mądzika (premiera: 28 stycznia 2012). Symbol, kolor, światło, cień, eksperyment – to jest nasz motyw przewodni. Wyrazistość i tragizm postaci „Antygony” w tle. Zajęcia prowadzi Marta Kadłub (aktorka Teatru Miejskiego).

termin: 13 grudnia, godz. 15:00 – 18:00

Warsztaty odbywają się w ramach projektu z zakresu pedagogiki teatralnej Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”, realizowanego przez Teatr Miejski w Gdyni od 2009 roku. Celem projektu jest wprowadzenie widzów w przestrzeń i język współczesnego teatru oraz zbudowanie platformy między teatrem i szkołą, a także twórczy i osobisty rozwój młodzieży.

Zapraszamy serdecznie!

Najnowsze aktualności