Grzegorz Wolf czyta dzieciom

3 lipca od godz. 12.00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie aktor naszego Teatru Grzegorz Wolf wraz z córką Hanią i żoną Małgorzatą (aktorką), przeczyta dwie książki, których bohaterem jest SMOK. Pierwszą z nich „Gdy smok się wprowadza” napisała Jodi Moore. Autorem drugiej są dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Pruszcza Gdańskiego, które pod opieką Marii Kierskiej i Iwony Korszańskiej (tegoroczna finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej) stworzyły opowieść zatytułowaną „Jak poskromić smoka”.

Czytanie połączone z warsztatami odbywa się w ramach akcji „Rodzinne czytanki nad morzem”, którą w tym roku realizujemy pod hasłem: „Smoki, jednorożce, wielkoludy i inne fantastyczne stwory…”.

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie.

Najnowsze aktualności

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.

 

Kosmiczna „Lizystrata” w Miejskim. Jutro premiera

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni już wkrótce zrobi się nieziemsko. Starożytne dzieło Arystofanesa zostanie osadzone w różnych światach i czasach. Bohaterowie przeniosą się w przestrzeń kosmiczną. A wszystko w spektaklu „Lizystrata, czyli strajk kobiet”, który dotknie uniwersalnych niepokojów ludzkości. Premiera już 17 lutego – pisze Magdalena Czernek na stronie www.gdynia.pl