LEKCJA PRZYJAŹNI I TOLERANCJI dla dzieci i dorosłych

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na piąte spotkanie z cyklu CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, poświęcone najważniejszym wartościom w życiu człowieka. Tym razem, naszymi przewodnikami po świecie wartości będą zwierzęcy bohaterowie literaccy. Piaskowy wilk (tytułowa postać z książki Åsy Lind „Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia”) oraz dwa ptaki: Szymon-mewa i Tymon-kos z książki Kitty Crowther „Mój przyjaciel Szymon”, pomogą dzieciom zrozumieć czym jest przyjaźń i poszanowanie odmienności.

Zapraszamy do wysłuchania „zwierzęcych opowieści” w wykonaniu Elżbiety Mrozińskiej i Szymona Sędrowskiego (aktorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni) oraz wspólnej zabawy.

Scena Letnia w Orłowie, niedziela 4 sierpnia 2013 roku, godz. 12.00.
Wstęp wolny!

Fragmenty recenzji:

Mój przyjaciel Szymon w bardzo prosty i czytelny sposób pokazuje dzieciom schemat wchodzenia w zamkniętą społeczność. Czarny ptak z lasu nie zostaje zaakceptowany przez mewy mieszkające w porcie. Nawet nie starają się go bliżej poznać, z góry wydając o nim opinię niepochlebną. Historia stara jak świat. Może zdarzyć się w przedszkolu, piaskownicy, szkole. Dzieci lubią wszakże wytykać piegi kolegi czy rude włosy koleżanki.

Czy zawsze, „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one“? Opowiadanie pokazuje, że inność można oswoić, jeśli tylko wykażemy się chęcią poznania drugiej osoby”.

Cytuję za:
http://slowemlukrowane.blogspot.com/2012/02/moj-przyjaciel-szymon.html

Piaskowy Wilk ma błyszczące futerko w kolorze piasku i był na świecie od zawsze. Opowiada rzeczy zapierające dech w piersiach i pomaga Karusi zrozumieć zagadki otaczającego ją świata. Bo na przykład jak to jest, że wszechświat nie ma końca albo po co są siniaki? I jeszcze, czy można zatrzymać lub cofnąć czas? Czy najsilniejszy musi być największy? Ile razy można zmienić zdanie? I co się dzieje nocą z kolorami? Karusia i Piaskowy Wilk uwielbiają zastanawiać się nad całym mnóstwem różnych rzeczy! Åsa Lind pokazuje świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. Autorka bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci. Każda z książek o parze przyjaciół składa się z kilkunastu autonomicznych rozdziałów, które świetnie nadają się do głośnego czytania. Każde opowiadanie to niezwykła czytelnicza przygoda dla małych i dużych, inspiracja do rozmowy i spojrzenia na świat innymi oczami”.

Cytuję za:
http://ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/2523/asa-lind-i-moni-nilsson-na-festiwalu-literacki-sopot-16-2008.html

Najnowsze aktualności