LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W WARSZTATACH DRAMATOPISARSKICH „OŚMIELANIE WYOBRAŹNI”

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w warsztatach dramatopisarskich OŚMIELANIE WYOBRAŹNI, prowadzonych przez Mateusza Pakułę (dramatopisarza i dramaturga):

Anna Gałat
Joanna Glembin
Balbina Hoppe
Magdalena Komorowska
Krzysztof Kowalski
Kacper Maszka
Magdalena Mijewska
Michał Miziarski
Maciej Wiktor
Michał Wróblewski
Klaudia Sawicka
Magda Urbańska
Stefan Zemke

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 16 września 2011 roku w sali prób Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni. Zbiórka przy portierni Teatru o godzinie 12:00.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni przy ulicy Bema 26, w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego VI Festiwalowi Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT.

część I
16- 18 września 2011, godz. 12:00- 16:00, próby dramatopisarskie
część II
5- 6 listopada 2011, omawianie i redagowanie tekstów
część III
II połowa listopada 2011, sceniczna prezentacja dramatów podczas VI Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT.

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.