Nabór na warsztaty teatralne w ramach projektu SCENO-SFERA 2013

16 czerwca 2013 roku, pokazem spektaklu „SZEKSPIR W PASZCZY. Tribute to Romeo i Julia” (opieka artystyczna: Rafał Kowal) zakończyliśmy semestr wiosenny I edycji projektu SCENO-SFERA. A już od 1 września, rozpoczynamy nabór do nowej grupy warsztatowej. Na cykliczne zajęcia teatralne odbywające się w semestrze jesiennym (od 20 września do listopada 2013 roku), w godzinach popołudniowych, dwa razy w tygodniu, zapraszamy młodzież w wieku od 16-18 roku życia.

Uczestnicy warsztatów, pracując pod opieka artystyczną Grzegorza Wolfa (aktora Teatru Miejskiego, wykładowcy Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni) przygotują teatralny performance, który zostanie zaprezentowany podczas gdyńskiej, listopadowej Parady Niepodległości.

Rekrutacja: Wstęp na warsztaty jest wolny. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl, do dnia 15 września 2013 roku włącznie. Liczba miejsc ograniczona. O wyborze uczestników decyduje Teatr Miejski w Gdyni.

Idea projektu: Projekt wyrósł z potrzeby stworzenia młodym ludziom miejsca/azylu, w którym mogliby wyrażać siebie poprzez teatr, realizować i rozwijać swoje zdolności twórcze w grupie rówieśniczej, kształcić osobowość poprzez sztukę oraz kreatywnie spędzać wolny czas. Przyczyną do realizacji nowego projektu edukacyjnego jest duże zainteresowanie młodzieży pojedynczymi warsztatami teatralnymi, odbywającymi się w ramach programu PALEC GOMBROWICZA czyli „Dotknięci Teatrem” oraz organizowanym od trzech lat, przy okazji Festiwalu R@Port projektem DRAMAT W SZKOLE. Od dłuższego czasu widzimy konieczność poszerzenia naszej oferty edukacyjnej o odbywające się regularnie przez cały rok (z wyłączeniem okresów świątecznych i wakacji) warsztaty teatralne. Wyrażamy nadzieję, iż SCENO-SFERA wpisze się na stałe w przestrzeń naszego Teatru i będziemy mogli kontynuować projekt w kolejnych latach.

Misja: Pragniemy znaleźć grupę młodych, otwartych ludzi, w wieku od 16-18 lat, którzy chcą przeżyć w Teatrze przygodę! Wierzymy, że z Waszą pomocą na ulicy Bema 26 uda się stworzyć twórczy azyl, miejsce otwarte na eksperyment, burzliwe dyskusje i przekraczanie granic w sztuce.

Projekt SCENO – SFERA został dofinansowany przez Miasto Gdynia. Teatr Miejski realizuje go we współpracy z Towarzystwem Miłośników Gdyni.

Galeria

Najnowsze aktualności