OFERTA EDUKACYJNA na listopad, grudzień, styczeń 2015/2016

Edukacyjny rozkład jazdy:
10 listopada, godz. 18:00 – premiera studencka „Amadeusza”, reż. J. Bała + spotkanie z twórcami
11 listopada – finał projektu SCENO- SFERA
5 grudnia, godz. 16:00 – premiera spektaklu „Śnieżka i krasnoludki” , reż. K. Babicki
6 grudnia, godz. 16:00 – spektakl „Śnieżka i krasnoludki” + mikołajkowe warsztaty rodzinne (godz. 14:30) + wspólne zdjęcie dzieci z aktorami po spektaklu
12, 13 grudnia, godz. 16:00 – premiery rodzinne bajki „Śnieżka i krasnoludki” + spotkania z twórcami

OPIS DZIAŁAŃ TEATRALNYCH

6 grudnia: MIKOŁAJKI W TEATRZE
godz. 14:30 – Wytwórnia Krasnoludków/Warsztaty rodzinne/
6 grudnia Mała Scena Teatru Miejskiego zamieni się w prawdziwy warsztat pracy twórczej. Dziecięcy artyści wyposażeni w papier, nożyczki, wycinanki, szyszki i inne niezbędne materiały plastyczne, wraz z rodzicami wyczarują krasnoludki, które będzie można zabrać do domu i powiesić na choince.
Wstęp na zajęcia jest wolny od 3 roku życia.
Zapisy do 29 listopada: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
godz. 16:00 – spektakl „Śnieżka i krasnoludki”, reż. K. Babicki
Bilety do nabycia w kasie oraz on line: www.teatrgombrowicza.art.pl- zakładka „kup bilet”
ok. godz. 17:15 – wspólne zdjęcie dzieci z aktorami. Tuż po spektaklu, zapraszamy naszych małych widzów do udziału w mini sesji zdjęciowej, podczas której wykonamy pamiątkowe zdjęcie dzieci z postaciami z bajki.
Zajęcia dla grup zorganizowanych (terminy do ustalenia; bilety do nabycia w kasie Teatru):

SPACERY TEATRALNE
zwiedzanie kulis teatru + lekcja teatralna
Spacery teatralne dedykujemy wszystkim ciekawym Teatru. Odsłaniamy kulisy, wietrzymy magazyny i zdradzamy rąbki teatralnych tajemnic… Odwiedzimy pracownię krawiecką, rekwizytornię i aktorskie garderoby, przymierzymy teatralne kostiumy i staniemy na prawdziwej scenie. Dla najmłodszych spacerowiczów przygotowaliśmy sceniczne zagadki i ciekawostki, a dla starszych anegdoty teatralne. Zapraszamy na wędrówki po Teatrze Miejskim, dzieci i dorosłych od lat 5 do 105.
Zajęcia od 5 roku życia (5 zł od osoby)

WARSZTATY DO SPEKTAKLI PREMIEROWYCH
w twórczy sposób wprowadzające widzów w świat spektaklu
Warsztaty wliczony jest w cenę biletu na spektakl. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje. (edukacje@teatrgombrowicza.art.pl)

Mały Wielki świat/Warsztaty dla dzieci do spektaklu „Śnieżka i krasnoludki” , reż. K. Babicki/
Jak wygląda kostium krasnoludka? Co skrzaty jedzą na śniadanie? Gdzie mieszkają mali bohaterowie i jak odnajdują się w wielkim świecie? Czy Gapcio popełnia gafy a Apsik ciągle kicha? Poznajcie z nami, sympatycznych i pracowitych, lecz nie pozbawionych wad towarzyszy Królewny Śnieżki. Zapraszamy do udziału w grach i zabawach teatralnych inspirowanych baśniowym światem krasnoludków.
Od 5 roku życia.

Odlot w operze /Warsztat dla młodzieży do spektaklu „Amadeusz” , reż. J. Bała/
Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował ponad 20 oper, w tym takie arcydzieła jak „Czarodziejski flet”, „Wesele Figara” czy „Don Giovanni”. Czy w XXI wieku jego utwory ciągle mogą fascynować odbiorców? Czy ów ekscentryczny wirtuoz mógłby dzisiaj zostać gwiazdą rocka? Podczas dwugodzinnego warsztatu będziemy za pośrednictwem muzyki Mozarta oswajać operową konwencję. Stworzymy orkiestrę bez użycia instrumentów, spróbujemy rozszyfrować operowe gesty i zaimprowizować włoską arię. Odpowiemy na pytanie, co to znaczy grać pierwsze skrzypce, czym są uwertura, libretto i ansambl. Porozmawiamy również o roli muzyki w Teatrze i fenomenie Mozarta.
Mozart kontra Salieri /Warsztat o zazdrości do spektaklu „Amadeusz”, reż. J. Bała/
Mozart widziany oczyma Salierego w dramacie Petera Shaffera jest wybrańcem Bogów, nieposkromionym geniuszem i muzycznym rywalem. To prosta droga do tego, by stać się ofiarą miłosno-nienawistnego uczucia. Czy dopuszczamy do siebie negatywne emocje i potrafimy je nazwać? Co zrobić z zazdrością kiedy się pojawi? Tematem naszego warsztatu będą obsesja sławy i jej skutki, zazdrość która odbiera rozum i w konsekwencji może doprowadzić do zbrodni.

TE- INTEGRACJA / Teatralne warsztaty integracyjne/
Chcesz aby twoja klasa była zespołem, a firma grała do jednej bramki? Przyjdź na warsztaty integracyjne do teatru. Pokażemy Ci jak poprzez zabawy ruchowe i improwizacje teatralne można rozwijać komunikację i ekspresję twórczą oraz przełamywać bariery i budować więzi społeczne. Zajęcia ułatwiają wzajemne poznanie się, scalenie grupy oraz kształcą umiejętność efektywnego, wspólnego działania.
5 zł od osoby (szkoły)/15 zł od osoby (firmy)

WARSZTATY SCENOGRAFICZNE I KOSTIUMOWE
Czym różni się zwykłe ubranie od kostiumu? Jak można przy pomocy obrazu opowiedzieć historię i stwarzać światy? Komu potrzebne są rysunki i projekty scenograficzne? W jaki sposób wizja plastyczna przekłada się na realizację sceniczną? Warsztaty rozwijają wyobraźnię przestrzenną i plastyczną, uczą kreatywnego myślenia i rozbudzają wrażliwość na detal.
10 zł od osoby.

Najnowsze aktualności