Palec Gombrowicza

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i wszyscy zainteresowani Teatrem! Zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z ofertą edukacyjną Teatru Miejskiego, która jest rozwinięciem i uzupełnieniem naszego repertuaru. Chcemy Was inspirować do refleksji i dyskusji oraz zachęcać do praktycznych działań scenicznych, czyli, jednym słowem: dotykać przysłowiowym palcem Gombrowicza, który patronuje scenie przy Bema 26.

W nadchodzących miesiącach w naszej ofercie znajdziecie:

SPACERY TEATRALNE. Zwiedzanie teatru od kulis połączone z żywą lekcją teatru. Zajęcia skierowane do dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży szkolnej, studentów i seniorów. Za każdym razem dostosowujemy treści spaceru do konkretnej grupy wiekowej. Koszt: 10 zł/osoby.

PREMIERĘ STUDENCKĄ spektaklu „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego i spotkanie z reżyserem i aktorami (18 października, godzina. 18:00).

WARSZTATY DO SPEKTAKLI (WDS). Warsztaty dla klas szkolnych zaprojektowane wokół spektakli repertuarowych, wprowadzające widzów w świat przedstawienia prowadzone przez aktorów oraz pedagoga teatru. Zajęcia wliczone są w cenę biletu na spektakl, którego dotyczą zajęcia. W listopadzie i grudniu zapraszamy na warsztaty do spektaklu „Dziady”, „Pułapka”, „Prawiek i inne czasy” oraz „Czar molekuły”. Za każdym razem ustalamy termin warsztatu indywidualnie z nauczycielem.

MIKOŁAJKI W TEATRZE. Prezentacja spektaklu „Królowa Śniegu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego w terminach: 3, 4, 6, 7 grudnia. Dodatkowo, w dniu 3 grudnia zapraszamy na warsztaty mikołajkowe dla dzieci od 6 – 10 roku życia wraz z rodzicami oraz mini sesję zdjęciową z baśniowymi postaciami dla dzieci, które obejrzą nasz spektakl w dniu 3 grudnia.

Roz-czytywanie TEATRU (projekt zamknięty). Kontynuacja zainicjowanego w czerwcu projektu, podczas którego młodzież licealna poprzez udział w warsztatach z twórcami i rzemieślnikami teatru poznaje w działaniu twórczym sztukę interpretacji spektaklu. Pracujemy wokół spektakli „Tango na pełnym morzu” oraz „Balladyna”.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Sprawy organizacyjne:
Wszystkie zajęcia (z wyłączeniem spektakli, na które zapraszamy również widzów indywidualnych) kierowane są do grup zorganizowanych. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje u pedagoga teatru Anny Zalewskiej-Uberman (edukacja@teatrgombrowicza.art.pl).

Zakupu biletów na spektakle możecie Państwo dokonać w kasie Teatru: 58 660 59 46 lub on-line, korzystając z zakładki „kup” bilet, znajdującej się na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji na stronie: teatrgombrowicza.pl
oraz na FB Edukacja/Teatr Miejski

Galeria

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.