PO PREMIERZE STUDENCKIEJ „BOGA MORDU” YASMINY REZY W REŻYSERII TOMASZA MANA

17, 18 stycznia 2012 roku o godzinie 19:00, w naszym Teatrze odbyła się pierwsza w nowym roku, premiera studencka i nauczycielska spektaklu „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana. Za sprawą scenografii Anetty Piekarskiej – Man (zaprojektowanej „bez realizmu” i „bez zbędnych rekwizytów”, zgodnie z wolą autorki zapisanej w didaskaliach sztuki), widzowie na ponad godzinę przenieśli się do salonu mieszczańskiego Państwa Houllié, by stać się świadkami konfliktu pomiędzy czwórką bohaterów, który niepostrzeżenie zamienia się w prawdziwą rzeź…

O międzyludzkim piekle, wychowaniu dzieci i kłamstwie, autorytetach i wzorcach osobowych, oraz o tym, jak smakuje „clafoutis” 😉 z odtwórcami głównych ról (Elżbieta Mrozińska, Monika Babicka, Bogdan Smagacki, Szymon Sędrowski) oraz naszą publicznością rozmawiali Paweł Huelle (17 stycznia, premiera nauczycielska) i Krzysztof Babicki wraz z Anną Zalewską-Uberman (18 stycznia, premiera studencka).

„Bóg mordu”
Yasminy Rezy
Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Man
Scenografia: Anetta Piekarska – Man
Asystent reżysera: Bogdan Smagacki

Występują:

Véronique Houllié: Elżbieta Mrozińska
Michel Houllié: Bogdan Smagacki
Annette Reille: Monika Babicka
Alain Reille: Szymon Sędrowski

Czas trwania: 1 godzina 10 minut bez przerwy

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.