„POTWORY I S-KA CZYTAJĄ DZIECIOM” NA SCENIE LETNIEJ W GDYNI ORŁOWIE

Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czy ktoś z Was widział kiedyś potwora? Takiego prawdziwego, z wielkimi, strasznymi oczami, ogromną paszczą i ostrymi zębiskami. A może napotkaliście na swojej drodze czarownicę na miotle lub wampirka? Czy potwory są tak straszne, na jakie wyglądają? A może to one bardziej boją się nas niż my ich?
Zainspirowani kultowym filmem animowanym „Potwory i spółka” w reżyserii Pete’a Doctera z 2001 roku (wyprodukowany przez wytwórnię Pixar i Disney), oraz uwielbianą przez dzieci „Małą encyklopedią domowych potworów” Stanislava Marijanovica, postanowiliśmy zaprosić dzieci na niepowtarzalne spotkania z potworami.
W każdą niedzielę, od 3 lipca do 14 sierpnia 2011, o godzinie 12:00, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, najpiękniejsze książki dla dzieci, łączące pokolenia, a także fragmenty „Małej Encyklopedii Domowych Potworów” Stanisława Marijanovica, opowiadania ze zbioru „Plaster czarownicy i inne baśnie” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz jej „Wiersze, że aż strach!”, w magicznej scenerii nadmorskiej, na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Orłowie, czytać będą znani gdynianie: artyści, politycy, sportowcy, mundurowi i inni przyjaciele teatru.
Za nami już spotkania z Panią Joanną Zielińską, nauczycielką, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdyni, Członkinią Komisji Kultury i Komisji Sportu oraz z Panem Robertem Leksyckim, Komendantem Miejskim Policji w Gdyni.
W najbliższą niedzielę, 17 lipca, dzieciom czytał będzie Komendant Straży Miejskiej w Gdyni, Pan Dariusz Wiśniewski. Kolejni goście to:
24 lipca – Pani Olga Barbara Długońska-Kowal, aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Pan Karol Benisiuk, zawodnik Arka Gdynia Rugby Club – Mistrza Polski 2011;
31 lipca – Pani Karin Moder, zastępca Naczelnika Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni oraz Pan Krzysztof Babicki – reżyser, od 1 września 2011 dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni;
7 sierpnia – Pan Krzysztof Markiewicz, Komendant Straży Pożarnej w Gdyni;
14 sierpnia – Pan Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców.

Koncepcja i koordynacja projektu: Anna Zalewska-Uberman oraz Marta Jezierna.

Najnowsze aktualności

 

Pracuj w kulturze!

Pracuj w kulturze! Nasz Zespół poszukuje Specjalisty/Specjalistki ds. Promocji. Znasz kogoś, kto może być zainteresowany?

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.