SCENO – SFERA 2013

Opis projektu:

SCENO – SFERA to nowy projekt edukacyjno – artystyczny skierowany do młodzieży w wieku szkolnym. Startujemy już 18 marca o godzinie 16:00. W ramach projektu zapraszamy na dwu – semestralne, cykliczne zajęcia teatralne, które będą się odbywały w poniedziałki, w godzinach od 16:00 do 19:00. I edycja SCENO – SFERY zakończy się pokazem pracy warsztatowej w czerwcu 2013 roku (semestr wiosenny) oraz w listopadzie 2013 (semestr jesienny).

Idea:

Projekt wyrósł z potrzeby stworzenia młodym ludziom miejsca/azylu, w którym mogliby wyrażać siebie poprzez teatr, realizować i rozwijać swoje zdolności twórcze w grupie rówieśniczej, kształcić osobowość poprzez sztukę oraz kreatywnie spędzać wolny czas. Przyczyną do realizacji nowego projektu edukacyjnego jest duże zainteresowanie młodzieży pojedynczymi warsztatami teatralnymi, odbywającymi się w ramach programu PALEC GOMBROWICZA czyli „Dotknięci Teatrem” oraz organizowanym od trzech lat, przy okazji Festiwalu R@Port projektem DRAMAT W SZKOLE. Od dłuższego czasu widzimy konieczność poszerzenia naszej oferty edukacyjnej o odbywające się regularnie przez cały rok (z wyłączeniem okresów świątecznych i wakacji) warsztaty teatralne. Wyrażamy nadzieję, iż SCENO – SFERA wpisze się na stałe w przestrzeń naszego Teatru i będziemy mogli kontynuować projekt w kolejnych latach.

Misja:

Pragniemy znaleźć grupę młodych, otwartych ludzi, w wieku od 16 – 18 lat, którzy chcą przeżyć w Teatrze przygodę! Wierzymy, że z Waszą pomocą na ulicy Bema 26 uda się stworzyć twórczy azyl, miejsce otwarte na eksperyment, burzliwe dyskusje i przekraczanie granic w sztuce.

Program:

Semestr wiosenny (marzec – czerwiec 2013):
„SZEKSPIR W PASZCZY. Tribute to Romeo i Julia”
Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie dramat Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Uczestnicy zajęć, pracując pod opieką artystyczną Rafała Kowala (aktora Teatru Miejskiego i kompozytora), będą starali się stworzyć spektakl – koncert, swoisty muzyczny performance, bez użycia instrumentów, wykorzystując jedynie twórczy potencjał jednostki i grupy aktorów – muzyków. Proponowane przez nas warsztaty teatralno – muzyczne obejmują takie zagadnienia jak: muzyka w teatrze, aktor jako instrument muzyczny, budowanie atmosfery w utworze (spektaklu) poprzez kreatywne wykorzystanie ciszy i rytmu, dynamika utworu budowana na emocjach aktorów, próba stworzenia „ludzkiej orkiestry”.

Rekrutacja:

Wstęp na warsztaty jest wolny. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl;,
do dnia 14 marca 2013 roku włącznie.

Liczba miejsc ograniczona.
O wyborze uczestników decyduje Teatr Miejski w Gdyni.

Projekt SCENO – SFERA został dofinansowany przez Miasto Gdynia. Teatr Miejski realizuje go we współpracy z Towarzystwem Miłośników Gdyni.

Galeria

Najnowsze aktualności