
FOTORELACJA z premiery studenckiej spektaklu „Rowerzyści”
11 lutego 2025 spotkaliśmy się z widzami i widzkami po spektaklu „Rowerzyści”
W kwietniu rusza 3 edycja projektu SCENO-SFERA, w ramach którego zapraszamy młodzież od 16 do 18 roku życia do udziału w cyklicznych warsztatach teatralnych, które będą się odbywały w poniedziałki w terminie od kwietnia do listopada (z uwzględnieniem wakacyjnej przerwy), w godzinach od 16:00 do 18:00.
Uczestnicy warsztatów, pracując pod opieka artystyczną Grzegorza Wolfa (aktora Teatru Miejskiego, wykładowcy Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni) przygotują teatralny performance, który zostanie zaprezentowany podczas gdyńskiej, listopadowej Parady Niepodległości.
Rekrutacja: Wstęp na warsztaty jest wolny. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl, do dnia 9 kwietnia 2015 roku włącznie. Liczba miejsc ograniczona. O wyborze uczestników decyduje Teatr Miejski w Gdyni. Pierwsze spotkanie uczestników projektu odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16:00 na Sali prób Teatru Miejskiego
O PROJEKCIE
Projekt wyrósł z potrzeby stworzenia młodym ludziom miejsca/azylu, w którym mogliby wyrażać siebie poprzez teatr, realizować i rozwijać swoje zdolności twórcze w grupie rówieśniczej, kształcić osobowość poprzez sztukę oraz kreatywnie spędzać wolny czas. Przyczyną do realizacji projektu edukacyjnego jest duże zainteresowanie młodzieży pojedynczymi warsztatami teatralnymi, odbywającymi się w ramach programu PALEC GOMBROWICZA czyli „Dotknięci Teatrem” oraz organizowanym od kilku lat, przy okazji Festiwalu R@PORT projektem DRAMAT W SZKOLE.
Pragniemy znaleźć grupę młodych, otwartych ludzi, którzy chcą przeżyć w Teatrze przygodę! Wierzymy, że z Waszą pomocą na ulicy Bema 26 uda się stworzyć twórczy azyl, miejsce otwarte na eksperyment, burzliwe dyskusje i przekraczanie granic w sztuce.
Projekt SCENO- SFERA został dofinansowany przez Miasto Gdynia. Teatr Miejski realizuje go we współpracy z Towarzystwem Miłośników Gdyni.
11 lutego 2025 spotkaliśmy się z widzami i widzkami po spektaklu „Rowerzyści”
Szanowni Widzowie,
11 lutego (wtorek) kasa biletowa będzie czynna w godzinach 11.00-18.00.
Ferie to idealny czas na kreatywność, a w Teatrze znajdziecie jej mnóstwo! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy 😉