SCENO-SFERA 2015

W kwietniu rusza 3 edycja projektu SCENO-SFERA, w ramach którego zapraszamy młodzież od 16 do 18 roku życia do udziału w cyklicznych warsztatach teatralnych, które będą się odbywały w poniedziałki w terminie od kwietnia do listopada (z uwzględnieniem wakacyjnej przerwy), w godzinach od 16:00 do 18:00.

Uczestnicy warsztatów, pracując pod opieka artystyczną Grzegorza Wolfa (aktora Teatru Miejskiego, wykładowcy Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni) przygotują teatralny performance, który zostanie zaprezentowany podczas gdyńskiej, listopadowej Parady Niepodległości.

Rekrutacja: Wstęp na warsztaty jest wolny. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl, do dnia 9 kwietnia 2015 roku włącznie. Liczba miejsc ograniczona. O wyborze uczestników decyduje Teatr Miejski w Gdyni. Pierwsze spotkanie uczestników projektu odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16:00 na Sali prób Teatru Miejskiego

O PROJEKCIE

Projekt wyrósł z potrzeby stworzenia młodym ludziom miejsca/azylu, w którym mogliby wyrażać siebie poprzez teatr, realizować i rozwijać swoje zdolności twórcze w grupie rówieśniczej, kształcić osobowość poprzez sztukę oraz kreatywnie spędzać wolny czas. Przyczyną do realizacji projektu edukacyjnego jest duże zainteresowanie młodzieży pojedynczymi warsztatami teatralnymi, odbywającymi się w ramach programu PALEC GOMBROWICZA czyli „Dotknięci Teatrem” oraz organizowanym od kilku lat, przy okazji Festiwalu R@PORT projektem DRAMAT W SZKOLE.

Pragniemy znaleźć grupę młodych, otwartych ludzi, którzy chcą przeżyć w Teatrze przygodę! Wierzymy, że z Waszą pomocą na ulicy Bema 26 uda się stworzyć twórczy azyl, miejsce otwarte na eksperyment, burzliwe dyskusje i przekraczanie granic w sztuce.

Projekt SCENO- SFERA został dofinansowany przez Miasto Gdynia. Teatr Miejski realizuje go we współpracy z Towarzystwem Miłośników Gdyni.

formularz zgłoszeniowy

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.