ZACZAROWANI W TEATRZE

5 lutego 2013 roku w Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się premiera szkolna spektaklu Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Odwiedzili nas młodzi widzowie, którzy z zapartym tchem śledzili przygody bohaterów baśni i dzielnie kibicowali Gerdzie (Marta Kadłub) w poszukiwaniach Kaja (Maciej Wizner) uwięzionego w Lodowej Krainie Królowej Śniegu (Beata Buczek-Żarnecka).
Po spektaklu reżyser i aktorzy spotkali się z publicznością, którą bardzo interesowała praca aktorów i kulisy powstawania spektaklu. Pytania były rozmaite, poważne i wesołe:

Dlaczego Gerda szukała Kaja?
Co Państwo czujecie jak gracie? (do całego zespołu)
Z czego Pani zrobiła te włosy? (Do Królowej Śniegu)
Ile Gerda ma lat i gdzie kupiła takie buty?
Dlaczego Pani Wrona tak dziwnie chodziła?
Ile trwają próby i przymiarki kostiumów?
Co Kaj miał w kieszeni?
Czemu Diabły tak śmiesznie szły?

Pytania ze strony widowni przeplatały się tymi, które i my stawiliśmy przed publicznością. Ku naszej radości, szybko okazało się, że nic nie umknęło uwadze małych bystrzaków. Pod koniec spotkania do aktorów ustawiły się długie kolejki po autografy. Niektórzy zrobili sobie również pamiątkowe zdjęcia.
Dzień 5 lutego był dla nas wyjątkowy. Dzięki magicznej atmosferze stworzonej przez realizatorów spektaklu i dobrej energii widzów, premiera szkolna okazała się prawdziwym świętem w Teatrze. Dziękujemy, że byliście z nami! Szczególnie pozdrawiamy naszych najmłodszych widzów – dzieciaki z Przedszkola nr 13 w Gdyni, i tych wszystkich, którzy w dniu 5 lutego spotkali się z teatrem po raz pierwszy w życiu.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.