Bez przebaczenia

„Wizyta starszej pani” Friedricha Dürenmatta, w reżyserii Jacka Bunscha, nowego dyrektora Teatru Miejskiego w Gdyni oczekiwana była z wielkim zainteresowaniem. Rolę Klary Zachanssian, gra bowiem gościnnie Halina Winiarska.

Jaka jest Winiarska w tej roli? Cierpliwa. To nie monstrum ani anioł zemsty, lecz nieprzyzwoicie bogata kobieta. Aktorka pięknie podaje tekst. Nie ma w niej gniewu, wielkich emocji. Nie spieszy się. Cóż, być może naprawdę bogaci się nie spieszą? Ona wie, że dostanie to, po co przyjechała- głowę byłego kochanka Illa. Jej chłodna gra pozostawia mnie obojętną na dramat skrzywdzonej dziewczyny. Stefan Iżyłowski, jako sklepikarz Ill, od początku budzi współczucie. Wzruszający i tragiczny wspaniale pokazał człowieka, który przełamuje w sobie strach, gdy widzi, że nie może liczyć na dawne uczucia Klary, na miłość i przyjaźń najbliższych.

Jest w „Wizycie starszej pani” głębokie przeświadczenie, że z ludźmi można zrobić wszystko. Dla pieniędzy zamordują i samych siebie przekonają, że zrobili to w imię sprawiedliwości

Najnowsze aktualności

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.

 

FINAŁOWA PIĄTKA 17. KONKURSU O GDYŃSKĄ NAGRODĘ DRAMATURGICZNĄ 2024

„Błękitne oczy pełne miłości” Tomasza Mana, „Pierwsze razy” Marii Wojtyszko, „Tęsknię za domem” Radosława Maciąga, „Trylogia na Smutne Czasy” Małgorzaty Maciejewskiej, „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” Piotra Rowickiego wśród najlepszych sztuk GND 2024!!!