Plakat BALLADYNA

Juliusz Słowacki

Premiera

BALLADYNA

Wątki baśniowe, czary, legendy, walka o koronę. W zapomnianym miasteczku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń, trochę jak w „miasteczku Twin Peaks”. Być może nic by się nie wydarzyło, ale do Gopła przyjeżdża on – Kirkor. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o jego serce, a ta uruchomi lawinę niepowstrzymanych zdarzeń. Władzę przejmie Balladyna, którą zawładnie żądza korony, ta z kolei popchnie ją do okrutnych czynów. Wielu straci życie, niektórzy władzę, inni godność. Wszystko stanie na głowie, a ktoś będzie pękał ze śmiechu… Bo czy sami odpowiadamy za nasze czyny, czy jesteśmy tylko narzędziami w czyichś niebezpiecznych rękach? Bądź ostrożny…

spektakl BALLADYNA Bierze udział w III Edycji Konkursu na Inscenizację dawnych dział literatury polskiej „Klasyka żywa”.

 

Realizacja

Reżyseria, muzyka, światło: Jacek Bała
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur

Asystent reżysera: Agata Moszumańska
Producent: Ewa Szulist
Sufler: Ewa Gawron
Inspicjent: Krzysztof Dąbek

W spektaklu wykorzystywane są głośne efekty dźwiękowe (m.in. wystrzały z broni palnej) oraz migające światła. Osoby wrażliwe na ten rodzaj efektów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.


Czas trwania: 1h – przerwa – 1h 10 min

Występują