CZYTANIE DZIECIOM – MĘSKA RZECZ… w Orłowie

CZYTANIE DZIECIOM – MĘSKA RZECZ
cykl czytelniczy Cała Polska czyta dzieciom w ramach Sceny Letniej
Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni

W tym roku czytać będą mężczyźni, bo „CZYTANIE DZIECIOM to MĘSKA RZECZ”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni; Ingmar Villqist – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni; Olo Walicki – kontrabasista, kompozytor, aranżer, producent; Andrzej Mańkowski – scenarzysta, reżyser, kompozytor, producent filmowy i teatralny; Filip Szatarski – tancerz, choreograf; Filip Frątczak – aktor Teatru Miejskiego w Gdyni; oraz Kabaret LIMO. Spotkania poprowadzą: Olga Barbara Długońska i Katarzyna Bieniek.
Podczas tegorocznych spotkań usłyszycie przygody Muminków Tove Mariki Jansson, Pipi Pończoszanki i Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren, Fińskie Baśnie Zachariasza Topeliusa oraz Baśnie Norweskie Petera Christena Asbjornsena i Jorgea Moea oraz fragmenty książek innych autorów z północy.
Każdorazowo dzieci wykonają ilustracje do wysłuchanych historii. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Zapraszamy w lipcowe i sierpniowe niedziele (5, 12, 19, 26 VII i 2, 9, 16 VIII) o godzinie 16.00 do Galerii „Debiut” (Gdynia, ul. Orłowska)

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą jaką możesz zrobić dla swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”
Jim Trelease, autor „The Read-Aloud Handbook” (Podręcznik głośnego czytania)

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.