JAK LINOSKOCZEK… – koncert charytatywny dla Marka Pacuły

MAREK PACUŁA – artysta Piwnicy Pod Baranami, po śmierci Piotra Skrzyneckiego szef artystyczny Piwnicy. Satyryk, dziennikarz, konferansjer, reżyser teatralny i estradowy, autor tekstów, ostatnio współpracujący ze „Szkłem kontaktowym” TVN 24. Twórca głośnych wieczorów kabaretowych zrealizowanych w naszym teatrze w latach dziewięćdziesiątych: Play Boy, Nasza jest noc, Grunt to forsa, Nie przerywajcie zabawy, Zbiór bzdur, Jaki śmieszny jesteś pod oknem, czyli zwierzenia Koniecznego.

Marek Pacuła, od 30 marca 2013 roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu. Kolejnym problemem jest cukrzyca, która niekorzystnie wpływa na stawy chorego. Marek jest leczony w klinikach krakowskich, przebywał na oddziale długofalowej opieki medycznej, potem w domu, ostatnio, znowu został przewieziony do kliniki chorób wewnętrznych im. prof. Szczeklika. Na wsparcie kosztów jego leczenia odbyło się kilka koncertów w Krakowie i Szczecinie. Ten jest pierwszym, organizowanym w Gdyni, w mieście, w którym Marek stworzył najlepsze swoje spektakle teatralne. Długotrwała choroba sprawia, że potrzebuje naszej pomocy.

W koncercie złożonym z przebojów z jego gdyńskich spektakli wezmą udział aktorzy Teatru Miejskiego oraz zaproszeni goście. Zaśpiewają: Beata Buczek-Żarnecka, Barbara Damulewicz, Olga Barbara Długońska, Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Zbigniew Jankowski, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Mariusz Żarnecki. Zagrają: Rama 111 w składzie: Jan Rejnowicz (fortepian, kierownik muzyczny), Janusz Kadyszewski (bas), Andrzej Śliwa(perkusja), Przemek Dyakowski (saksofon), Piotr Nadolski (trąbka, akordeon), oraz Marian Benedyka (fortepian), Gabriela Kucz (flet), Marzena Sikała (skrzypce).

Koncert poprowadzą: Violetta Seremak – Jankowska i Maciej Sykała
Swoją obecność zapowiedział również Andrzej Pacuła, brat Marka.
Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły.
Patronat honorowy: Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek
Patronat medialny: TVN24
Partner: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Piwnica pod Baranami
Organizatorzy: Fundacja im. Darii Trafankowskiej, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
14.04.2014 (poniedziałek)
godz. 18.00

Cegiełki (wstęp) 50 zł, 40 zł
dostępne w kasie Teatru Miejskiego, tel. 58 660 59 46

Podczas koncertu odbędzie się również licytacja oraz kwesta. Wszyscy wierzymy, że Marek Pacuła powróci do zdrowia.

Najnowsze aktualności