JAK LINOSKOCZEK… – koncert charytatywny dla Marka Pacuły

MAREK PACUŁA – artysta Piwnicy Pod Baranami, po śmierci Piotra Skrzyneckiego szef artystyczny Piwnicy. Satyryk, dziennikarz, konferansjer, reżyser teatralny i estradowy, autor tekstów, ostatnio współpracujący ze „Szkłem kontaktowym” TVN 24. Twórca głośnych wieczorów kabaretowych zrealizowanych w naszym teatrze w latach dziewięćdziesiątych: Play Boy, Nasza jest noc, Grunt to forsa, Nie przerywajcie zabawy, Zbiór bzdur, Jaki śmieszny jesteś pod oknem, czyli zwierzenia Koniecznego.

Marek Pacuła, od 30 marca 2013 roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu. Kolejnym problemem jest cukrzyca, która niekorzystnie wpływa na stawy chorego. Marek jest leczony w klinikach krakowskich, przebywał na oddziale długofalowej opieki medycznej, potem w domu, ostatnio, znowu został przewieziony do kliniki chorób wewnętrznych im. prof. Szczeklika. Na wsparcie kosztów jego leczenia odbyło się kilka koncertów w Krakowie i Szczecinie. Ten jest pierwszym, organizowanym w Gdyni, w mieście, w którym Marek stworzył najlepsze swoje spektakle teatralne. Długotrwała choroba sprawia, że potrzebuje naszej pomocy.

W koncercie złożonym z przebojów z jego gdyńskich spektakli wezmą udział aktorzy Teatru Miejskiego oraz zaproszeni goście. Zaśpiewają: Beata Buczek-Żarnecka, Barbara Damulewicz, Olga Barbara Długońska, Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Zbigniew Jankowski, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Mariusz Żarnecki. Zagrają: Rama 111 w składzie: Jan Rejnowicz (fortepian, kierownik muzyczny), Janusz Kadyszewski (bas), Andrzej Śliwa(perkusja), Przemek Dyakowski (saksofon), Piotr Nadolski (trąbka, akordeon), oraz Marian Benedyka (fortepian), Gabriela Kucz (flet), Marzena Sikała (skrzypce).

Koncert poprowadzą: Violetta Seremak – Jankowska i Maciej Sykała
Swoją obecność zapowiedział również Andrzej Pacuła, brat Marka.
Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły.
Patronat honorowy: Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek
Patronat medialny: TVN24
Partner: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Piwnica pod Baranami
Organizatorzy: Fundacja im. Darii Trafankowskiej, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
14.04.2014 (poniedziałek)
godz. 18.00

Cegiełki (wstęp) 50 zł, 40 zł
dostępne w kasie Teatru Miejskiego, tel. 58 660 59 46

Podczas koncertu odbędzie się również licytacja oraz kwesta. Wszyscy wierzymy, że Marek Pacuła powróci do zdrowia.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.