Jubileusz Grzegorza Wolfa

Miło nam poinformować, że 14 maja 2022 rolą Ojca w „Pułapce” Różewicza w reżyserii Krzysztofa Babickiego Grzegorz Wolf świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Dziękujemy i gratulujemy!!!

Mamy nadzieję, że ten wieczór stanie się okazją, by złożyć na jego ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania dla osiągnięć w pracy artystycznej. Jubilatowi życzymy niesłabnących sił twórczych, wielu nowych sukcesów artystycznych, samorealizacji i zadowolenia z obranej drogi.

Grzegorz Wolf
Aktor Teatru Miejskiego w Gdyni od 2000 roku, wykładowca, pedagog. Urodził się w 1970 w Gdańsku, jest absolwentem PWST we Wrocławiu (wydział aktorski). Ciemnowłosy, szczupły, ekspresyjny, nieustannie analizujący, dociekający, podważający oczywistości, rozumiejący więcej i szerzej niż na co dzień nam się chce, otwarty na drugiego człowieka, na młodzież, jej potrzeby i wrażliwość.
Operuje niezwykle precyzyjnym warsztatem aktorskim, który pozwala mu wcielać się w biegunowo różne postacie. Kiedy mówi – słyszą go wszyscy. Kiedy milczy – charakterystyczna sylwetka ściąga wzrok widza. Fan piłki nożnej. Najlepszy aktor wśród kibiców. Najzagorzalszy kibic wśród aktorów. Obecnie możemy go zobaczyć na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni w rolach: Ojca w „Pułapce” Różewicza, Erika De Clercq w „Czarze molekuły” Zelenki, Tezeusza w „Śnie nocy letniej” Szekspira, Zbigniewa Cybulskiego w sztuce „Marlena Dietrich. Iluzje” Bały, Żaglomistrza, Rabina, Johna, Profesora w „Znaczy Kapitanie” Borchardta, Żołnierza Carskiego Andrija, Parobka Cherubina, Kurta, Iwana Mukty, Tajniaka T w „Prawieku i innych czasach” na podstawie Olgi Tokarczuk, Jonatana Brewstera w „Arszeniku i starych koronkach” Kesselringa, Atosa w „Trzech Muszkieterach” Guśniowskiej, Guślarza – Księdza Piotra w „Dziadach” Mickiewicza, Pisarza Pijanego, Freda w spektaklu „Osiecka. Archipelagi” Bały, Stomila w „Tangu – Na pełnym morzu” Mrożka, Jeszua Ha-Nocri, Mistrz w „Mistrzu I Małgorzacie” Bułhakowa, Dimitrija w „Kursku” Huellego, Grabca w „Balladynie” Słowackiego, Wodza Bromdena w „Locie nad kukułczym gniazdem” Wassermana, Niedźwiedzia w bajce „Śnieżka i krasnoludki” Braci Grimm, Briana w „Żółtej łodzi podwodnej” Huellego, Narcyza/Starego Zbójcy w „Królowej Śniegu” Andersena.

Lubiany i nagradzany za swoje role, m.in.:

  • 2004 – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, za „Widmo nieme” w “Dziadach”,
  • 2014 – Nagroda Prezydenta Gdyni za rolę Ferdynanda Aragońskiego w spektaklu „Joanna Szalona; Królowa” Jolanty Janiczak w reżyserii Waldemara Raźniaka,
  • 2015 – Nagroda Dyrektorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni za wszystkie role w sezonie,
  • 2016 – honorowa odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,
  • 2017 – Nagroda Prezydenta Gdyni za rolę Wodza Bromdena w spektaklu „Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Krzysztofa Babickiego,
  • 2019 – Nagroda Prezydenta Gdyni za role Guślarza i Księdza Piotra w „Dziadach” w reżyserii Krzysztofa Babickiego,
  • 2021 – Nagroda Dyrektorów Teatru Miejskiego za rolę Atosa w spektaklu „Trzej muszkieterowie” Marty Guśniowskiej w reżyserii Rafała Szumskiego.

Niech dalsze działania zawodowe przyniosą Grzegorzowi wymarzone rezultaty, zaskakujące i nieoczekiwane dary zawodowego losu, uwielbienie widzów i satysfakcjonujące apanaże, czego mu wszyscy w Teatrze Miejskim życzymy!!!

14 maja 2022

Szanowny Pan
Grzegorz Wolf
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Jubilacie Drogi!

Z ogromną radością jesteśmy wraz z Tobą w dniu dzisiejszego święta, wspaniałego jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej!!!
Przyjmij od nas wszystkich: dyrekcji, koleżanek i kolegów
z zespołu artystycznego, oraz z wszystkich innych działów naszego teatru, najserdeczniejsze podziękowania za swoją sceniczną obecność, gratulacje za fantastyczne role i życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, niesłabnących sił twórczych i czego tylko sobie zażyczysz, w tym godnego wynagrodzenia, które zapewnia spokój ducha!!!
Oddałeś swoją duszę i ciało teatralnemu rzemiosłu. Od dwudziestu pięciu lat wychodzisz na scenę. Od 2000 roku w naszym teatrze. Ciemnowłosy, szczupły, ekspresyjny, nieustannie analizujący, dociekający, podważający oczywistości, rozumiejący więcej i szerzej niż na co dzień nam się chce, otwarty na drugiego człowieka, na młodzież. Operujesz niezwykle precyzyjnym warsztatem aktorskim, który pozwala ci wcielać się w biegunowo różne postacie, od księży począwszy – „Proces”, „Kolibra lot ostatni”, „Romeo
i Julia”, „Dziady”, poprzez fanatycznych idealistów – „Idąc rakiem”, uosobienie
banalnie ludzkiego zła – „Prawiek i inne czasy”, wiecznych poszukiwaczy szczęścia – „Tango Piazzolla”, „Balladyna”, „Biesy”, inteligentnych intrygantów – „Kolacja dla głupca”, wzruszających nieboraków – „Zorba”, mazgajowatych kochanków – „Śluby panieńskie”, odrażających władców – „Joanna Szalona”, rozczulających legendarnych muszkieterów na emeryturze – „Trzej muszkieterowie”, admiratorów siły miłości – „Sen nocy letniej”, eksperymentatorów – „Tango”, „Czar molekuły”, po bohaterów przekraczających granice realności – jak np. Remus w „Przygodach Remusa”, czy odgrodzony od świata milczeniem i mgłą Wódz Bromden w „Locie nad kukułczym gniazdem”, Jeszua Ha-Nocri i Mistrz w „Mistrzu i Małgorzacie”, czy Guślarz w „Dziadach”, który odsyła dusze w zaświaty. A zaraz potem przywołuje je z powrotem, tym razem jako Jonatan Brewster w „Arszeniku
i starych koronkach”, czy Zbigniew Cybulski w „Marlenie Dietrich. Iluzjach”. Jak Ty nad tymi bohaterami i ich światami panujesz???

Właśnie za to perfekcyjne i długotrwałe panowanie nad ulotną materią Teatru nasze ukłony, podziękowania i gratulacje. Wszystkiego wspaniałego!

Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Krzysztof Babicki

Zastępca dyrektora
Iwona Walkusz

Najnowsze aktualności